Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Czerwcowe Ósemki: program wydarzeń w Teatrze Ósmego Dnia

28.5.2024

Grafika artykułu: Na szarym tle szare profile ludzkie, na każdym z nich czarne i czerwone pole zakrywające oczy i usta - ma przypominać cyfrę osiem. Po prawej stronie, wzdłuż krótkiego brzegu grafiki szary napis: "Teatr Ósmego Dnia". Teatr Ósmego Dnia zaprasza na wydarzenia organizowane w czerwcu. Wśród nich spektakl o relacji ojca z córką wystawa rysunków.

Harmonogram czerwcowych wydarzeń:

Kafka: [tekst urywa się] 

  • 7-8 czerwca, godz. 19.00
  • bilet senioralny: 10 zł

Jakiego Kafki dziś potrzebujemy? Być może takiego, który leżąc pod gruzami, wolną ręką zapisuje, co pod nimi widzi. Bo widzi inaczej i więcej od innych. Zwrot „[tekst urywa się]” zaprasza do tego, by pod gruzami rozpadającego się świata dostrzegać ślady małej, niedorzecznej nadziei.

Po burzy 

  • 16 czerwca, godz. 17.00 oraz 17 czerwca, godz. 19.00
  • bilet senioralny: 10 zł

Aktorzy z Teatru Łapaczy Snów to osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnością podczas wielomiesięcznych warsztatów teatralnych, będących nie tylko swoistą terapią, ale przede wszystkim aktem ekspresji ich wrażliwości i sposobu postrzegania świata, przygotowują się do wystawienia sztuki. Zwieńczeniem tej pracy jest tym razem spektakl „Po burzy”, inspirowany dramatem Szekspira „Burza”.

Projekt „O2GA”

  • 21-22 czerwca

„O2ga” to projekt społeczno-edukacyjny z dziedziny zdrowia psychicznego oraz artystyczny z dziedziny teatru, tańca i sztuk performatywnych, dotyczący zaburzeń lękowych u osób dorosłych. Projekt adresowany jest do wszystkich osób zainteresowanych tematem zdrowia psychicznego ze szczególnym uwzględnieniem wiedzy o zaburzeniach lękowych u osób dorosłych. W programie spektakl „Kiedy kończy się noc”, warsztaty choreoterapeutyczne (zapisy: circusferus@gmail.com) i wykład „Świat jest za trudny”. Na wszystkie wydarzenia obowiązuje jeden karnet w cenie: 20 zł.

Non Inclusive

  • 25 czerwca, godz. 19.00
  • bilet senioralny: 10 zł

Teatralna mikropowieść o relacji 46-letniego ojca i 18-letniej córki oraz ich relacjach z miejscami podróży i światem, budowanymi w trakcie wypraw odbywanych w formie turystyki niezorganizowanej. Spektakl stworzony przez ojca i córkę wokół tematu wspólnych, dalekich i bliskich podroży, doświadczanych jako nieprzewidywalna, oparta na bezinteresownej gościnności droga, której celem jest zawsze miejsce startu.

Kurtyna i dystopia — wystawa rysunków Bohdana Cieślaka

  • 28 czerwca, godz. 19.00
  • wejściówka: 10 zł

Jak twierdzi autor prac, możliwa jest szczególna relacja kontekstowa pomiędzy pojęciem kurtyny i dystopii, zwłaszcza kiedy pomyślimy o zasłonięciu przed niepowołanymi jakichś mrocznych tajemnic rozmaitych postaci stojących w cieniu poza polem naszej obserwacji, stąd decyzja o prezentacji tych obu zasadniczo odrębnych cykli w jednym miejscu wydaje się być uzasadniona.

Szczegóły: