Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Dokąd nas zaprowadzi sztuczna inteligencja? Jak odbiera się świat za pomocą innych zmysłów niż wzrok? Teatr Ósmego Dnia zaprasza w czerwcu na kolejne spektakle skłaniające do refleksji nad otaczającą nas rzeczywistością. Bilety dla seniorów w cenie 10 lub 20 zł.

Grafika artykułu: Na szarym tle szare profile ludzkie, na każdym z nich czarne i czerwone pole zakrywające oczy i usta - ma przypominać cyfrę osiem. Po prawej stronie, wzdłuż krótkiego brzegu grafiki szary napis: "Teatr Ósmego Dnia". 

Harmonogram czerwcowych wydarzeń:

15 czerwca, godz. 18.00

„WYszarpane”, Grupa WYszarpani

Pokaz podsumowujący pracę warsztatową Grupy WYszarpani, działającej przy Teatrze Ósmego Dnia.

17 czerwca, godz. 19.00

Spektakl „Światy możliwe”, Teatr Kana

Czwórka przedstawicieli gatunku ludzkiego, kierując się wskazówkami sztucznej inteligencji, podejmuje ostateczną rozgrywkę. Stawka toczy się o wszystko, a miejscem akcji jest Planeta Ziemia, ten przedziwny escape room.

22 czerwca, godz. 18.00 i 20.00

Spektakl „Niewidzialni”, Scena Robocza

Jak wygląda świat oczami tysięcy niewidomych? Również tych, którzy mieszkają obok nas, chodzą tymi samymi ulicami, ale w społecznej świadomości, dla nas, są nieobecni, niewidzialni. Spektakl oparty jest na prawdziwych historiach osób niewidomych i niedowidzących z Białorusi. Odbędzie się w zupełnej ciemności.

24 czerwca, godz. 19.00

„SKS: reaktywacja ”, Scena Robocza

Za pomocą własnych ciał i wspomnień, doświadczeń koleżanek i mam, badań naukowych i podstawy programowej twórczynie zamierzają stworzyć performatywną opowieść o fenomenie, jakim jest lekcja wychowania fizycznego w życiu dorastającej dziewczyny.

Uwaga!

Bilety dla seniorów na wszystkie wydarzenia Teatru Ósmego Dnia w cenie 10 zł. Z kolei na spektakle w wykonaniu Sceny Roboczej wejściówki senioralne w cenie 20 zł.

Szczegóły: