Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum
Grafika artykułu: Na zdjęciu widać śpiewające seniorki i seniorów, wszyscy siedzą przy stolikach, trzymają w rękach śpiewniki. 
Fot. Schron Kultury Europa

Schron Kultury Europa oraz Wildecki Klub Senioralny Schron III Wieku zapraszają wszystkich chętnych seniorów do udziału w czerwcowych spotkaniach z piosenką.

Senioralne śpiewanki odbywają się w każdy wtorek o godz. 17.00, śpiewającym towarzyszy zespół Klika, czyli Sami Znajomi Prezesa. Uczestnicy uczą się nowych utworów lub wspólnie śpiewają piosenki z lat swojej młodości, spotkania odbywają się przy kawie i herbacie. Teksty piosenek są wyświetlane na ekranie (warto zabrać ze sobą odpowiednie okulary). W miarę możliwości zespół dostosowuje się do oczekiwań publiczności. Wstęp jest bezpłatny, nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjść.

Harmonogram tematycznych spotkań w czerwcu:

  • 6 czerwca – „Ruszajmy w świat z piosenką”
  • 13 czerwca – „Kolorowe zespoły i kolorowe piosenki — pięknej ery bigbitu”
  • 20 czerwca – „Wakacje, znów będą wakacje”
  • 27 czerwca – „Moje miasto — moja mała ojczyzna”

Podczas muzycznych spotkań można także zwiedzić pomieszczenia Schronu Kultury Europa oraz obejrzeć wystawę malarską obrazów artysty malarza — Jerzego Łuczaka. W czerwcu prezentowane będą nowe prace pt. „Sentymentalna Podróż do Krainy Dzieciństwa”.

Szczegóły: