Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Wakacyjne zajęcia w Klubie Starszaka CREO

20.6.2022

Grafika artykułu: w centralnej części zdjęcie trzech uśmiechniętych seniorek, wszystkie noszą okulary, trzymają się za dłonie, w prawym, górnym rogu - logotyp Klubu Straszaka. Pod zdjęciem, na szarym tle biało-pomarańczowy napis: "Harmonogram: Klub Starszaka".Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO zaprasza starszych mieszkańców i mieszkanki Poznania do udziału w bezpłatnych zajęciach w ramach projektu „Starszaki – klub aktywności dla osób starszych”.

Oferta Klubu została przygotowana na tyle różnorodnie, by stanowić ciekawą alternatywę aktywnego spędzania czasu dla seniorek i seniorów – mieszkańców Poznania na różnym etapie ich życia. Zajęcia od odbywają się w wybrane piątki.

Harmonogram lipcowych i sierpniowych spotkań:

1 lipca, godz. 10.00–12.00

  • Temat: Bezpieczeństwo w życiu codziennym
  • Miejsce spotkania: Siedziba Stowarzyszenia CREO, ul. Kochanowskiego 8a/2

Przedstawiciel Straży Miejskiej w Poznaniu przedstawi zasady zachowania się wobec zagrożeń dnia codziennego (kradzieże, wymuszenia „na wnuczka”, „pracownika gazowni” itp.) oraz cyberprzestępstw. Straż miejska przygotowała dla każdego uczestnika pakiet gadżetów.

22 lipca, godz. 10.00–12.00

  • Temat: Pierwsza pomoc przedmedyczna
  • Miejsce: Fundacja Akceptacja, ul. 28 czerwca 1956 r. nr 149 (I piętro, dojazd do Fundacji: na Wildę dojeżdża m.in. autobus nr 171, 215)

Spotkanie edukacyjne na temat pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczestniczki i uczestnicy dwugodzinnych warsztatów przypomną sobie najważniejsze zasady pierwszej pomocy. Będzie także przestrzeń do przećwiczenia nabytej wiedzy zarówno na fantomach osób dorosłych, jak i niemowlaków.

5 sierpnia, godz. 10.00–12.00

  • Zajęcie rękodzielnicze
  • Miejsce: Siedziba Stowarzyszenia CREO, ul. Kochanowskiego 8a/2

Kolejna odsłona rękodzieła, którą poprowadzi Martyna Badura.

18 sierpnia (Uwaga! Wyjątkowo  to czwartek), godz. 10.00–12.00

  • Integracyjne spotkanie przy kręglach
  • Miejsce: Galeria MM (III piętro), ul. Święty Marcin 24

Przy wsparciu instruktora uczestniczki i uczestnicy spotkania poznają tajniki gry w kręgle. Doświadczenie nie jest potrzebne. Wszystkiego będzie można nauczyć się w trakcie wizyty w kręgielni.

Zapisy:

Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Na każde spotkanie obowiązują oddzielne zapisy: Nina Woderska, tel. 667 313 012. Liczba miejsc jest ograniczona. Szczegóły: Stowarzyszenie CREO: Klub Starszaka.

Projekt jest sfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.