Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Czerwiec w Akademii Muzycznej w Poznaniu

31.5.2021

Na zdjęciu pianista Marek Tomaszewski gra na fortepianie. Przed nim w powietrzu zawieszone kartki z nutami. Poniedziałek, 7 czerwca, godz. 17.00, Akademicki Teatr Muzyczny „Olimpia”, ul. Grunwaldzka 22

„Z West Endu na Grunwaldzką” – przeboje scen muzycznych Londynu i Nowego Jorku w Poznaniu

Koncert dyplomowy studentek specjalności śpiew musicalowy. W programie utwory z musicali A. L. Webbera, M. Yestona, J. Kandera.

Sobota, 12 czerwca, godz. 19.00, Akademicki Teatr Muzyczny „Olimpia”, ul. Grunwaldzka 22

Koncert dyplomantów Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu z Orkiestrą Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.

Niedziela, 13 czerwca, godz. 18.00, Akademicki Teatr Muzyczny „Olimpia”, ul. Grunwaldzka 22

„Z Paryża do… Olimpii” – Spotkanie z Markiem Tomaszewskim, pianistą, kompozytorem, aranżerem, członkiem legendarnego duetu fortepianowego „Marek i Wacek”

Spotkanie z artystą w Akademickim Teatrze Muzycznym „Olimpia” – w nowej przestrzeni, którą Uczelnia zyskała do realizacji projektów artystycznych. Nie zabraknie również muzyki – w ramach recitalu usłyszeć będzie można m.in.: utwory Igora Strawińskiego i Mike’a Oldfielda w aranżacji gościa.

Wtorek – czwartek, 15-17 czerwca, Aula Nova

Festiwal Młodego Jazzu

To kilkudniowe święto jazzu, którego bohaterami są absolwenci studiów magisterskich na kierunku jazz i muzyka estradowa z klas instrumentalnych, wokalnych oraz aranżacji. Od roku do ich grona dołączają także doktoranci, będący już uznanymi muzykami w Polsce i zagranicą. Festiwal Młodego Jazzu to potężna dawka wyśmienitej muzyki, osadzona w różnorodnej stylistyce, łącząca młodość, energię i kunszt. Harmonogram: 15 czerwca – godz. 17.00, Emma Kluczyńska – kompozycja z aranżacją, godz. 19.00, Krzysztof Piłatyk – saksofon; 16 czerwca – godz. 16.00, Zofia Kurowska – wokalistyka, godz. 17.30, Adam Jełowicki – trąbka, godz. 19.00, Jonasz Styszyński – saksofon; 17 czerwca-  godz. 16.00, Michał Dykban – gitara, godz. 17.00, Maciej Adwent – gitara basowa, godz. 19.00, Stanisław Aleksandrowicz – perkusja).

Piątek, 18 czerwca, godz. 19.00, Akademicki Teatr Muzyczny „Olimpia”, ul. Grunwaldzka 22

„Wieczór muzyki filmowej” – Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych

W interpretacji zespołu, którego kierownikiem artystycznym jest pedagog Akademii Muzycznej w Poznaniu Paweł Joks, usłyszeć będzie można znane i lubiane fragmenty ścieżek dźwiękowych z różnych filmów.

Informacje organizacyjne

Forma realizacji projektów artystyczno-naukowych, organizowanych przez Akademię Muzyczną w Poznaniu (rejestracja wydarzenia oraz publikacja na kanale YouTube, profilu Facebook i stronie internetowej Akademii, live streaming czy wydarzenie z udziałem publiczności z zachowaniem reżimu sanitarnego) będzie ustalana na bieżąco, zgodnie z rozwojem sytuacji epidemicznej. Informacje będą przekazywane do mediów, jak również będą komunikowane na stronie internetowej www.amuz.edu.pl i profilu fb Akademii. Władze Uczelni zastrzegają sobie możliwość zmian terminów, miejsc koncertów, wykonawców i programów.

Na wydarzenia wstęp wolny i bezpłatny, wejściówki wydawane są bezpośrednio przed koncertami.

Szczegółowe informacje:

Kontakt:

Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu
ul. Święty Marcin 87
tel. 61 856 89 44
e-mail: amuz@amuz.edu.pl