Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Czerwiec w Bibliotece Raczyńskich

25.5.2022
Grafika artykułu: Zdjęcie wnętrza historycznego gmachu biblioteki, na pierwszym planie schody pokryte czerwonym dywanem, w tle widać sufity z zabytkowymi żyrandolami. 
Fot. z archiwum Biblioteki Raczyńskich

W czerwcowym programie m.in. spotkanie z tłumaczem „Ulissesa” Jamesa Joyca oraz seria oprowadzań po historycznym gmachu biblioteki i jej najstarszej filii na Łazarzu.

Program wydarzeń:

2 czerwca, godz. 18.00, sala 1

Spotkanie z Maciejem Świerkockim i „Ulissesem”

Rozmowa z tłumaczem „Ulissesa” o życiu i twórczości Jamesa Joyce’a, ale też niuansach translatorskich. Spotkanie poprowadzi Justyna Mazurek-Schramm, wiceprezeska Zarządu Fundacji Kultury Irlandzkiej. Odbędzie się ono w ramach cyklu „Oswajanie Joyce’a” zorganizowanych przez Konsulat Honorowy Irlandii w Poznaniu, Wydział Anglistyki UAM i Fundację.

4 czerwca, godz. 11.00

Rodzinne zwiedzanie Biblioteki

Oprowadzanie, podczas którego będzie okazja nie tylko lepiej poznać historię biblioteki, ale także dowiedzieć się, jak wyglądało dzieciństwo fundatora Biblioteki Raczyńskich oraz sprawdzić, jakie zaskakujące i przywołujące wspomnienia skarby kryją biblioteczne zbiory. Obowiązują zapisy: zapisy@bracz.edu.pl.

8 czerwca, godz. 11.00

Zwiedzenie Biblioteki dla seniorów

Zwiedzanie historycznego gmachu Biblioteki, który został ponownie udostępniony czytelnikom po modernizacji. Podczas oprowadzania dowiedzieć się będzie można o prawie dwustuletniej historii Biblioteki Raczyńskich oraz jej współczesności. Obowiązują zapisy: tel. 61 885 89 55 (w godz. 8.00-16.00), zapisy@bracz.edu.pl.

11 czerwca, godz. 11.00

Zwiedzanie Biblioteki

Zwiedzanie historycznego gmachu Biblioteki, który został ponownie udostępniony czytelnikom po modernizacji. Podczas oprowadzania pracownicy Biblioteki opowiedzą o prawie dwustuletniej historii Biblioteki Raczyńskich oraz jej współczesności. Obowiązują zapisy: zapisy@bracz.edu.pl.

11 czerwca, godz. 14.00

Zwiedzanie najstarszej filii Biblioteki Raczyńskich na Łazarzu

Spotkanie w ramach Dni Łazarza 2022 Biblioteka Raczyńskich. W programie zwiedzanie Filii nr 4 Biblioteki Raczyńskich (ul. Lodowa 4), prezentacja zdjęć i ciekawostek oraz najciekawszych pozycji z księgozbioru.

Szczegóły: