Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Czerwiec w Domu Bretanii

10.6.2021

Archiwalne zdjęcie - cesarzowa francuska Eugenia klęczy i modli się. W czerwcu Dom Bretanii zaprasza na wykład online „Od Józefiny do Eugenii. Cesarzowe i królowe Francji w XIX wieku” oraz wystawę „Faceless”, którą dostępna będzie w siedzibie Domu od 15 czerwca. 

W programie m.in. wykład z cyklu „Kobiety w historii Francji. Droga do uzyskania pełnych praw” praw”, który odbędzie się w środę 23 czerwca o godz. 18.00 – „Od Józefiny do Eugenii. Cesarzowe i królowe Francji w XIX wieku” (wykład prof. UAM Rafała Dobka). Wszystkie wykłady organizowane przez Dom Bretanii dostępne są zawsze na żywo na platformie Zoom (dla osób pragnących zabierać podczas spotkań) oraz na profilu facebookowym Domu Bretanii, gdzie dostępne są przez tydzień po ich emisji na żywo.

Od 15 czerwca w Domu Bretanii dostępne będzie wystawa fotografii Fabrice’a Picarda pt. „Faceless”. Projekt zainspirowany był opisanym przez pisarza Jeana-Marie Gourio zdjęciem prasowym przedstawiającym dwie kobiety idące ulicą, z których jedna miała twarz zasłoniętą burką, a twarz drugiej była wypikselowana. Obie nie miały – z różnych powodów – pokazanej twarzy: pierwsza ze względów religijnych, a druga – z powodu zapewnianej przez państwo ochrony wizerunku. Fotograf, dla którego praca z twarzą jest fundamentalna, zastanawia się, czy można sportretować społeczeństwo bez twarzy. Spotkanie z artystą i wspólne oglądanie wystawy odbędzie się 2 lipca o godz. 18.00 (liczba gości jest ograniczona, wstęp tylko dla osób, które potwierdzą swoją obecność mailowo: elwira@dombretanii.org.pl).

Szczegółowe informacje:

Kontakt:

Stary Rynek 37, (wejście od ul. Wielkiej), tel.: 61 851 68 51 (od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00).