Darmowy warsztat z języka migowego dla początkujacych
Pracownia Ekonomii Społecznej „Ładne Rzeczy” oraz Stowarzyszenie CREO zapraszają na darmową lekcję języka migowego dla początkujących, organizowaną we współpracy z grupą nieformalną Głuchoniewidomi Wielkopolska. Spotkanie odbędzie się 22 marca.
Podczas warsztatów będzie okazja do nauczenia się alfabetu Polskiego Języka Migowego, podstawowych znaków przydatnych w komunikacji z Głuchymi, które zostaną przećwiczone w prostych dialogach. Będzie także okazja do zapoznania się z Kulturą Głuchych. Zostaną rozwiane mity związane z językiem migowym oraz osobami z niepełnosprawnością słuchu. Pojawi się wzmianka o świecie głuchoniewidomych. Podczas warsztatów wyjaśniona zostanie różnica między Polskim Języku Migowym (PJM) a Systemem Językowo-Migowym (SJM). Dialogi będą z kolei ćwiczone w PJM. Warsztat przebiegnie w luźnej i sympatycznej atmosferze.
Lekcja odbędzie się w środę, 22 marca w Pracowni Ekonomii Społecznej „Ładne Rzeczy” przy ul. Św. Marcin 57 o godz. 17.17, a zakończy około godz. 20.00. Warsztaty poprowadzi Jacek Kowalski — lider grupy nieformalnej Głuchoniewidomi Wielkopolska, trener i wolontariusz w Stowarzyszeniu CREO.
Uwaga!
Warsztat jest bezpłatny. Liczba miejsc jest jednak ograniczona i obowiązują zapisy. Zgłoszenia można dokonać, wysyłając wiadomość e-mail pod adres: zuzanna_kwiatkowska@um.poznan.pl. Warsztat nie ma ograniczenia wiekowego.
W przypadku dużego zainteresowania zostanie zorganizowany dodatkowy warsztat w ciągu dwóch tygodni.
Projekt finansowany jest z budżetu Miasta Poznania w ramach projektu „Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej”, którego celem jest wzrost znaczenia Ekonomii Społecznej w rozwoju społeczno-gospodarczym Miasta Poznania. Projekt realizowany jest w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Szczegóły:
- Kontakt: Pracownia Ekonomii Społecznej „Ładne Rzeczy”, ul. Św. Marcin 57, tel. 600 351 658 | Warsztaty: wydarzenie na Facebooku | PES „Ładne Rzeczy”: Facebook