Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

„Deszczowa Piosenka” z OK Poznań

15.6.2023

Grafika artykułu: na czerwonym tle w centrum żółty kapelusz z czarną zdobiną, z kapelusza wystaje rączka od parasola oraz kapie woda, pod kapeluszem żółty napis "Deszczowa piosenka".

Specjalna pula biletów na spektakl „Deszczowa Piosenka” w Teatrze Muzycznym w Poznaniu została przeznaczona dla posiadaczy karty lub aplikacji OK Poznań. Mimo że wejściówek na jesienne spektakle praktycznie nie ma, uczestnicy tego miejskiego programu 19 września będą mogli zobaczyć musical oparty na filmowym scenariuszu.

OK Poznań to program benefitowy przygotowany przez Miasto Poznań. Jego celem jest zachęcenie mieszkańców do aktywnego korzystania z oferty lokalnych przedsiębiorców i instytucji, w szczególności w takich obszarach jak kultura, sztuka, sport i rekreacja, zdrowie czy gastronomia.

19 września o godz. 19.00 posiadacze karty mają szansę obejrzeć doceniony przez krytyków musical. Podając numer swojej karty OK Poznań, można kupić bilet na spektakl, który jest niedostępny dla innych widzów. Oferta ważna jest do końca czerwca.

Bilety można nabyć na dwa sposoby:

  • online poprzez stronę internetową Bilety24.pl,
  • tradycyjnie w kasie Teatru.

„Deszczowa piosenka” jest satyrą na Hollywood lat 20. XX wieku i rodzący się w tamtych czasach show-biznes. Spektakl został oparty na scenariuszu filmu z 1952 roku o tym samym tytule, który został okrzyknięty najlepszym musicalem wszech czasów. Jego autorami są Betty Comden i Adolph Green. Widzowie pokochali go przede wszystkim za kultowe piosenki, takie jak „Good Morning” czy „Singin’ In The Rain”. Adaptacja teatralna wiernie odtwarza przebieg akcji, łącznie ze słynną sceną tańca w deszczu.

Musical „Deszczowa piosenka” w reżyserii Tadeusza Kabicza stawia pytanie o to, czym właściwie jest słynna Fabryka Snów i skąd bierze się w człowieku potrzeba, by stworzyć nieprawdziwe, upiększone obrazy rzeczywistości.

Warto rozliczyć PIT w Poznaniu!

Prawie połowa każdego podatku PIT odprowadzonego przez mieszkańców miasta może wrócić do Poznania. Aby podziękować tym, którzy rozliczają się na rzecz stolicy Wielkopolski, Miasto uruchomiło program OK Poznań z licznymi zniżkami i korzyściami dla podatników. Mogą z niego korzystać wszyscy, którzy mieszkają w Poznaniu i wskazali to miasto jako miejsce rozliczania podatków.

Wpływy z PIT to ważna kwota w budżecie — pieniądze z podatków pozwalają zmieniać miasto na lepsze. Dzięki nim mieszkańcy Poznania mogą korzystać z nowoczesnych i ekologicznych tramwajów i autobusów, budowane są nowe drogi i chodniki, szkoły i przedszkola, parki i zieleńce, organizowane są bezpłatne wydarzenia, otwarte dla wszystkich mieszkańców.

Szczegółowe informacje na temat programu OK Poznań można znaleźć na stronie internetowej:

Źródło: poznan.pl