Dni Rodziny – konkurs na mikrogranty

Zdjęcie przedstawia duże skupisko ludzi w koorowych strojach z postaciami z bajek W tle fontanna i bańki mydlane.
Fot. UMP

Już w maju rozpoczną się kolejne Poznańskie Dni Rodziny. Każdy, kto ma dobry pomysł i chciałby współorganizować to wydarzenie, może spróbować swoich sił w konkursie na mikrogranty. Autorzy najlepszych propozycji otrzymają do 3 tys. zł na ich realizację.

Poznańskie Dni Rodziny to coroczne święto, które od lat łączy pokolenia w stolicy Wielkopolski. Przez kilkanaście dni na mieszkańców Poznania czeka zwykle wiele imprez: spektakli, pokazów, warsztatów, wykładów, konferencji, pikników, koncertów, konkursów, zawodów, zajęć sensorycznych, sportowych, edukacyjnych, plastycznych, ćwiczeń, gier i zabaw dla całych rodzin.

Każdy, kto chce włączyć się w organizację tego wydarzenia, może wziąć udział w konkursie mikrograntów. To propozycja dla organizacji pozarządowych oraz nieformalnych grup. Pomysły, jakie można zgłaszać, muszą dotyczyć działań integrujących i aktywizujących poznańskie rodziny. Najlepsi otrzymają mikrogrant — do 3 tys. zł na realizację zaproponowanego działania. Miasto przeznaczyło na to łącznie 75 tys. zł.

Wszystkie dofinansowane przedsięwzięcia muszą rozpocząć się najwcześniej 29 kwietnia, a zakończyć — najpóźniej 30 czerwca. Ich główne części powinny mieć jednak miejsce w maju, podczas Poznańskich Dni Rodziny (18-29 maja).

Nabór wniosków ruszył na platformie Witkac.pl i potrwa do 18 maja. Więcej informacji na stronie fundacjaitsuptoyou.pl.

Źródło: poznan.pl