Materiały do pobrania

Gra karciana

Gra karciana We Love Eating jest ciekawą grą opartą na rozpoznawaniu składników odżywczych.

Może w nią grać od dwóch do pięciu osób. Każda talia zawiera pięć zestawów kart obejmujących pięć grup żywności: owoce, warzywa, produkty będące źródłem białka, nabiał i produkty skrobiowe. Zwycięzcą zostaje gracz, który jako pierwszy pozbędzie się wszystkich kart przez utworzenie trzech zbilansowanych posiłków (z uwzględnieniem wszystkich grup żywności). Cele edukacyjne gry: poznanie zalet zdrowego jedzenia, porównywanie i omawianie wiadomości podczas gry oraz przekazanie informacji o porcjach i podawaniu posiłków).

Gra karciana jest doskonałą okazją do międzypokoleniowych spotkań w szkołach, na kursach ciążowych, w domach opieki itd.

Pobierz instrukcję i karty do gry tutaj. Można je wydrukować i zrobić swoją własną grę karcianą – a potem wystarczy już tylko usiąść i grać!

Podręcznik

Podręcznik wdrażania projektu We Love Eating stanowi dla lokalnych grup promujących strategiczny harmonogram tworzenia lokalnego planu działań dla miast pilotażowych i uwzględnia wszystkie etapy prac: od wstępnej inwentaryzacji dotychczasowych inicjatyw w miejscowości, przez określenie potrzeb i celów oraz wskazanie konkretnych działań, aż po wdrożenie i ocenę. Publikacja ta zawiera również przegląd materiałów edukacyjnych i promocyjnych, a także wiele proponowanych działań w zakresie każdej z grup odbiorców.

Poza dostarczeniem strategicznego harmonogramu i objaśnieniem komunikatów i celów związanych z kampanią We Love Eating, podręcznik oferuje przydatne wskazówki i informacje na temat trzech grup docelowych – dzieci, kobiet w ciąży i osób starszych – dzięki czemu ułatwia najskuteczniejszą pracę z tymi grupami.

Pobierz tutaj Podręcznik wdrażania projektu We Love Eating.

Ulotki

Ulotki We Love Eating są narzędziami edukacyjnymi, które należy wręczać bezpośrednio osobom należącym do poszczególnych grup docelowych. Ulotki są przygotowane specjalnie dla każdej z grup docelowych projektu: osoby starsze, kobiety w ciąży i dzieci. Prezentują zwięźle sześć głównych celów projektu.

Lokalne grupy promujące mogą wykorzystywać ulotki We Love Eating do przypominania członkom społeczności o potrzebie osobistej zmiany postaw i zachowań wobec nawyków żywieniowych.

Tak jak w przypadku plakatów, ulotki mają bardzo przystępną treść i atrakcyjny, kolorowy wygląd. Ulotki dla poszczególnych grup docelowych można pobrać pod linkami ponieżej:

Dla osób starszych
Dla kobiet w ciąży
Dla rodziców i dzieci 

Materiały promocyjne

Magnesy i logotypy mogą być stosowane do oznaczenia dodatkowych materiałów.

Pobierz tutaj logo kampanii We Love Eating.

Ankieta

Ankieta We Love Eating ocenia styl życia uczestników, aby pokazać nam, jak bardzo lubimy jeść i jaką radością jest bycie zdrowym. Prezentuje także dostosowane do odpowiedzi uczestnika zalecenia. Po sześciu miesiącach można wypełnić ankietę po raz drugi, aby zobaczyć, czy nasze nawyki stały się zdrowsze. Do każdej grupy docelowej (dzieci, kobiety w ciąży i osoby starsze) skierowane są określone pytania, uwzględniające odżywianie i wszystkie sześć zaleceń kampanii.

Ankieta jest dostępna na stronie www.we-love-eating.eu/pl lub pod bezpośrednim linkiem tutaj

Gra We Love Eating

Ekscytująca gra edukacyjna, w której gracze wybierają składniki z różnych grup żywności, aby stworzyć zdrową dietę. Trzeba myśleć naprawdę szybko – podczas gdy gracz myśli, zegar tyka, a poziom trudności rośnie wraz z poziomem zaawansowania gry!

Dowiedz się więcej o grze i jej zasadach, tutaj