Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Dołącz do drużyny Kociej Opieki Terenowej

20.7.2022

Grafika artykułu: W centrum zdjęcie głowy kota, za nim w tle widać poznańską Operę. Na dole, na niebieskim pasku biały napis: "Dołącz do naszej drużyny Kociej Opieki Terenowej".Jeśli pomagasz kotom wolno żyjącym, dokarmiasz je i nie jest Ci obojętny ich los – zgłoś się do drużyny Kociej Opieki Terenowej. 

Koty wolno żyjące są elementem ekosystemu miejskiego, a ich obecność zapobiega rozprzestrzenianiu się gryzoni (myszy i szczurów). Koty te nie są zwierzętami bezdomnymi, dlatego nie należy ich wyłapywać ani wywozić do schroniska, ale stwarzać warunki bytowania w miejscach ich dotychczasowego schronienia.

Po zarejestrowaniu otrzymasz Legitymację Kociej Opieki Terenowej uprawniającą do:

  • Pobierania kocich domków po przedłożeniu zgody zarządcy terenu na ich postawienie.
  • Pobierania karmy (jej ilość jest zależna od środków budżetowych Miasta).
  • Nieodpłatnego korzystania w wyznaczonych gabinetach weterynaryjnych z pakietów medycznych obejmujących: sterylizację lub kastrację oraz jednorazowe odpchlenie i odrobaczenie kotów pozostających pod jego opieką.

Kontakt:

Osoby dorosłe zajmujące się dobrowolnie i bezinteresownie opieką nad kotami wolno żyjącymi mogą zgłaszać się do Wydziału Gospodarki Komunalnej: ul. 28 Czerwca 1956 r. Nr 404, tel. 61 878 15 00, 61 878 41 76, gk@um.poznan.pl.