Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Dzień Jeża w Poznańskiej Palmiarni

10.11.2023

Grafika artykułu: na mlecznym tle zielony napis: "Poznański Dzień Jeża w Palmiarni Poznańskiej", po prawej stronie rysunek jeża.Poznańska Palmiarnia zaprasza do wspólnych obchodów Dnia Jeża, które odbędą się w dniach 11-12 listopada. To już szósta edycja cyklu wydarzeń edukacyjnych dla każdego organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Ochrony Jeży NASZE JEŻE.

Organizatorzy wraz z licznymi opiekunami dzikich zwierząt, lekarzy weterynarii i specjalistów z różnych części Polski przygotowali szeroką akcję edukacyjną — prelekcje i spotkania z opiekunami, a także animacje i warsztaty dla najmłodszych.

W ramach wydarzenia w Pawilonie III odbędą się spotkania z gośćmi i opiekunami przy przygotowanych stoiskach edukacyjnych (w tym stoisku medycznym i przy jeżowej stołówce), a także animacje dla dzieci w godzinach otwarcia Palmiarni. W sali dydaktycznej z kolei będą się odbywać warsztaty i prelekcje. Na zakończenie jeżowego weekendu na uczestników będzie czekać muzyczne wydarzenie. Plakatową wystawę edukacyjną będzie można zobaczyć w dniach 11-30 listopada. Wstęp w cenie biletu do Palmiarni.

Harmonogram wydarzeń w sali edukacyjnej:

Sobota, 11 listopada

  • godz. 12.00 – „Co jesz jeż?” O jeżowej diecie — Aleksander Pojasek, Tropikalne Pająki,
  • godz. 13.00 – O pierwszej pomocy jeżom… i nie tylko — Paulina Cudna, Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Kościanie,
  • godz. 14.00 – Kolczasty ekosystem, czyli kto i po co żyje na jeżu — Michał Michlewicz, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, OTOP „Salamandra”.

Niedziela, 12 listopada

  • godz. 12.00 – O jeżach w mieście — Julia Feliksa Wojciechowska, ORZ „Azyl dla jeży”,
  • godz. 13.00 – Naturalne metody w leczeniu i pielęgnacji dzikich zwierząt — Ewa Rumińska, Fundacja Albatros,
  • godz. 14.00 – Endopasożyty, bogate życie wewnętrzne jeży — Patrycja K. Woszczyło, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

Szczegóły: