Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Dzień Środowiska w Ogrodzie Botanicznym UAM

23.5.2024

Plakat informujący o dniu ochrony zdrowia. Oliwkowe tło, a na nim ciemnozielone napisy i grafiki jeża, bloku mieszkalnego oraz roślin.Wydział Klimatu i Środowiska Urzędu Miasta Poznania we współpracy z Ogrodem Botanicznym UAM serdecznie zaprasza do udziału w Dniu Ochrony Środowiska.

Światowy Dzień Ochrony Środowiska został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na Konferencji Sztokholmskiej w 1972 roku. Głównym celem obchodów Dnia, było zwrócenie uwagi międzynarodowych społeczeństw na globalną współpracę we wspólnym dążeniu do zmniejszenia zanieczyszczeń.

Obchody Dnia Ochrony Środowiska w Poznaniu rozpoczną się 5 czerwca o godz. 10.00 w Ogrodzie Botanicznym UAM przy ul. Dąbrowskiego 165, będą one trwały aż do godz. 15.00.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Z uwagi na duże zainteresowanie organizowanymi przez Wydział wydarzeniami, obowiązują zapisy: do 4 czerwca do godz. 13.00 na adres mailowy: anna_jasinska@um.poznan.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Dla uczestników zostaną przygotowane liczne warsztaty przyrodnicze m.in. przez Palmiarnię Poznańską, Wydział Gospodarki Komunalnej, Zakład Zagospodarowania Odpadów, Wielkopolski Park Narodowy, Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Poznaniu i Zakład Lasów Poznańskich. Wśród nich będą warsztaty, stoiska edukacyjne i pogadanki.

Podczas wydarzenia będzie także możliwość uzyskania informacji na temat możliwości uzyskania dofinansowania na likwidację kopciucha w ramach programów Kawka Bis i Czyste Powietrze, dofinansowania na wymianę drzwi i okien oraz tworzenia zewnętrznych ogrodów wertykalnych i zielonych dachów.

Należy zadbać o odpowiednią do pogody, wygodną odzież. Uczestnicy wydarzenia będą się przemieszczać częściowo poza ścieżkami Ogrodu.

Źródło: poznan.pl