Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum
Zdjęcie przedstawia wolontariuszki siedzące prz dużym stole, na którym stoją ciasteczka, kawa i włóczki. Wolontariuszki szydełkują
Fot. Kinga Boguła

„Dzierganie dobra” to nowa inicjatywa zakładająca pomoc potrzebującym i integrację polsko-ukraińską. 

Inicjatywa wspiera działania Fundacji Redemptoris Missio, Fundacji Czerwony Mak oraz organizacji Motyle dla hospicjum. Projekt polega na tworzeniu skarpetek, które będą następnie wysyłane do Ukrainy, a także czapeczek, kocyków i innych rzeczy dla niemowląt i dzieci z krajów Afryki oraz tworzenie rękodzielniczych perełek dla podopiecznych hospicjum. „Dzierganie dobra” to również integracja polskiej i ukraińskiej społeczności. Wolontariuszki spędzają swój wolny czas na wspólnym dzierganiu. 

Każdy, niezależnie od wieku może się włączyć w inicjatywę, zarówno początkujący, jak i zaawansowani wielbiciele robienia na drutach, lub szydełku.

Zachęcamy również do wsparcia akcji poprzez przynoszenie włóczki, starych swetrów do przeróbki, drutów i szydełek do biura Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom Caritas Poznań przy ul. Marcinkowskiego 1 (od poniedziałku do piątku, 8.00-16.00) lub do Centrum Wolontariatu przy ul. Przemysłowej 45/47 (od środy do piątku, 9.00-15.00).

Szczegóły dotyczące spotkań pojawią się wkrótce.

Kontakt: Centrum Inicjatyw Senioralnych, tel. 61 847 21 11, 61 842 35 09.