E-Senior potrafi - konkurs

Ministerstwo Cyfryzacji wraz z NASK zapraszają do udziału w konkursie „e-Senior potrafi!”, w którym do wygrania jest 10 laptopów dla seniora. Konkurs jest częścią kampanii społecznej, która ma zapobiegać wykluczeniu cyfrowemu osób starszych.

Konkurs dla seniorów – 10 laptopów do wygrania

Zadanie konkursowe jest bardzo proste – wystarczy napisać czego bliski senior nauczył nas w życiu, a czego my chcemy nauczyć go w internecie. Swoją wypowiedź należy zmieścić w maksymalnie 2 tysiącach znaków (bez spacji) oraz dołączyć do niej wspólne zdjęcie.

Czas na zgłoszenia - do  19 października 2020 r. Konkurs przeznaczony jest dla każdej dorosłej osoby, która w zgłoszeniu może opisać swojego bliskiego seniora – dziadka, przyjaciela lub sąsiada. Komisja konkursowa wybierze 10 zgłoszeń, które będą najciekawsze i nagrodzi je laptopami dla seniorów.

Zgłoszenia można dokonać za pomocą formularza zgłoszeniowego:

FORMULARZ

Moc internetu w zasięgu rąk seniora

Osoby starsze, które dorastały w czasach bez internetu i rozwiniętych technologii cyfrowych, dziś mogą czuć się w tym świecie zagubione i niepewne. Możliwości, jakie daje sieć, postrzegają najczęściej jako domenę młodych, a naukę obsługi komputera czy smartfona jako coś daleko poza ich zasięgiem. Chcąc zmienić to postrzeganie Ministerstwo Cyfryzacji już w 2018 r. zainicjowało kampanię „e-Polak potrafi!”, której jednym z celów jest zachęcenie osób starszych do samodzielnego odkrywania możliwości świata online.

Aby zachęcić seniorów do pojęcia technologicznego wyzwania, Ministerstwo Cyfryzacji zaprosiło do współpracy dziennikarkę i prezenterkę – Martę Manowską. Ambasadorka z myślą o seniorach nagrała trzy filmy instruktażowe, które w przystępny sposób tłumaczą, do czego każdemu seniorowi może przydać się znajomość obsługi internetu.

INFORMACJA I ROZRYWKA

KONTAKT Z BLISKIMI

SPRAWY URZĘDOWE PRZEZ INTERNET