Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Akademia 50+ Profutura

W ramach swojej działalności firma prowadzi Akademię 50+ dla seniorów zainteresowanych własnym rozwojem, nawiązaniem nowych kontaktów towarzyskich oraz poszerzeniem wiedzy. Zajęcia są dostosowane do potrzeb osób starszych. W programie znajdują się zajęcia z języka angielskiego i niemieckiego na różnych poziomach zaawansowania wspomagane e-learningiem. E-learning jest sprawdzoną formą nauki języka obcego, metoda cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczestników szkoleń. Siedziba Akademii mieści się na pierwszym piętrze kamienicy w centrum miasta.

Lektoraty odbywają się na różnych poziomach zaawansowania, które są określane za pomocą testu i, jeśli jest taka potrzeba, rozmowy z lektorem. W trakcie pierwszych zajęć istnieje możliwość zmiany grupy na inny poziom. Lektorzy prowadzący zajęcia charakteryzują się życzliwością, komunikatywnością, cierpliwością i pozytywnym nastawieniem do kursantów. Zapewniają dostęp do słowników i nowoczesnej sali multimedialnej.

Seniorzy mogą również skorzystać z kursu komputerowego, w ramach którego przyswajają wiedzę z zakresu systemu Windows, MS Office oraz internetu. Zajęcia również odbywają się w siedzibie firmy, raz w tygodniu i trwają 1,5 godz. Kurs ma na celu zapoznanie osób w wieku 50+ z nowoczesnym sprzętem komputerowym i jego obsługą. Kursantom, którzy nie mają swojego komputera, organizatorzy umożliwiają skorzystanie z niego w biurze w czasie dyżurów komputerowych. Każdy chętny ma do dyspozycji laptopa i wsparcie informatyka. Zarówno strona internetowa firmy, jak i platforma e-learningowa dostosowane są do potrzeb osób starszych dzięki przejrzystości, większej czcionce i łatwej obsłudze.

Stała oferta:

Kursy języka angielskiego – 15 spotkań po 1,5 godz, koszt: 285 zł;

  • Szczegóły | Kontakt: Fundacja Parasol, ul. Franciszka Ratajczaka 20/18A, tel. 604 582 621, więcej;