Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Fundacja Serdecznik i Projekt Fifna

Fundacja Serdecznik

Fundacja od lat prowadzi zajęcia plastyczne i artystyczne dla osób starszych. Seniorzy korzystający z warsztatów ponoszą tylko część kosztów, czyli 30 zł miesięcznie, natomiast pozostała cześć dofinansowana jest przez fundację. Organizatorzy spotkań zapewniają profesjonalną kadrę szkoleniową – artystów plastyków oraz materiały plastyczne. Co roku w siedzibie fundacji oraz na zewnątrz odbywa się wystawa prac seniorów i młodzieży. Jest to okazja do wymiany doświadczeń i nawiązania relacji międzypokoleniowych. Fundacja Serdecznik jest otwarta na potrzeby osób starszych. Jej siedzibą jest dom z ogrodem, który w czasie wakacji wykorzystywany jest do zajęć plenerowych.

Stała oferta:

Warsztaty plastyczne dla seniorów w cenie 40 zł za miesiąc (przerwa wakacyjna – zajęcia nie odbywają się w lipcu i sierpniu).

Projekt Fifna

Projekt Fifna realizowany jest przy ul. Sienkiewicza 20A. W ramach projektu seniorzy mogą skorzystać z konsultacji informatycznych, wziąć udział w Porankach Seniora z Fifną, podczas którego w miłym towarzystwie można napić się kawy lub herbaty, poczytać książkę, porozmawiać, skorzystać z internetu czy skserować dokument (do 5 stron bezpłatnie). Fifna prowadzi również dyskusyjny klub książki, a także uwalnianie książek (w siedzibie projektu można wypożyczyć i pozostawić książki).

  • Szczegóły | Kontakt: ul. Sienkiewicza 20, tel. 533 488 550;