Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Fundacja Serdecznik i Projekt Fifna

Logotyp Fundacji SerdecznikFundacja Serdecznik

Fundacja od lat prowadzi zajęcia plastyczne i artystyczne dla osób starszych. Seniorzy korzystający z warsztatów ponoszą tylko część kosztów, czyli 90 zł miesięcznie, natomiast pozostała cześć dofinansowana jest przez fundację. Organizatorzy spotkań zapewniają profesjonalną kadrę szkoleniową – artystów plastyków oraz materiały plastyczne. Co roku w siedzibie fundacji oraz na zewnątrz odbywa się wystawa prac seniorów i młodzieży. Jest to okazja do wymiany doświadczeń i nawiązania relacji międzypokoleniowych. Fundacja Serdecznik jest otwarta na potrzeby osób starszych.

Stała oferta:

Warsztaty plastyczne dla seniorów w cenie 90 zł za miesiąc – spotkania raz w tygodniu, trwają po 3 godziny (przerwa wakacyjna – zajęcia nie odbywają się w lipcu i sierpniu), miejsce: ul. Sienkiewicza 20a.

Logotyp Projekt FifnaProjekt Fifna

Projekt Fifna realizowany jest przy ul. Sienkiewicza 20A. W ramach projektu seniorzy mogą skorzystać z konsultacji informatycznych, wziąć udział w Porankach Seniora z Fifną, podczas których w miłym towarzystwie można napić się kawy lub herbaty, poczytać książkę, porozmawiać, skorzystać z internetu czy skserować dokument (do 5 stron bezpłatnie). Fifna prowadzi również dyskusyjny klub książki, a także uwalnianie książek (w siedzibie projektu można wypożyczyć i pozostawić książki).

  • Szczegóły | Kontakt: ul. Sienkiewicza 20, tel. 533 488 550;