Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Poznańskie Centrum Dziedzictwa/Brama Poznania

Logotyp Bramy Poznania Brama Poznania dostępna jest dla osób o różnych potrzebach, w tym dla osób z niepełnosprawnościami. Dzięki windzie goście mogą z łatwością dotrzeć na piętra, gdzie znajdują się sale ekspozycyjne. Brama oferuje możliwość skorzystania z wózka inwalidzkiego. Nowoczesne nośniki informacji na ekspozycji można dostosować do wzrostu oraz kąta patrzenia. W trosce o komfort osób niesłyszących zadbano o udogodnienia: wideotłumacz (w przestrzeni recepcyjnej) i tłumaczenie filmów i prezentacji na język migowy (na ekspozycji). Można również wypożyczyć audioprzewodnik z pętlą indukcyjną. W salach ekspozycyjnych dostępne są kanapy oraz pufy, na których można odpocząć podczas zwiedzania. Poruszanie się po budynku ułatwiają duże plansze informacyjne i pracownicy, którzy zawsze służą pomocą i radą.

Dużym atutem Bramy jest prężnie działające Biuro Obsługi Klienta. Pracownicy biura to osoby, które odbyły szereg szkoleń według europejskiego programu ECHOCAST – dbają o komfort zwiedzających oraz tworzą wyjątkową atmosferę, sprzyjającą inspirującym spotkaniom z dziedzictwem.

Instytucja współdziała z Miejską Radą Seniorów oraz Centrum Inicjatyw Senioralnych, a także z lokalnymi stowarzyszeniami zrzeszającymi seniorów. Z ich udziałem w 2014 roku przeprowadzone zostały konsultacje, których efektem było optymalne dostosowanie oferty do potrzeb oraz wymagań seniorów. Dla grup seniorów przygotowano specjalny program oprowadzania z pracownikiem instytucji. Usługę, która działa od 2015 roku, opracowano we współpracy z Miejską Radą Seniorów w Poznaniu. Bezpłatne oprowadzanie jest okazją do spotkania z historią i ciekawą możliwością spędzenia wolnego czasu (oferta tymczasowo zawieszona). Brama Poznania cyklicznie zaprasza też na warsztaty „Senior-Turysta”, podczas których poruszane są wątki związane z podróżowaniem po Polsce i za granicą, seniorki i seniorzy mają też okazję poznać słowa i zwroty w języku angielskim związane z podróżami i turystyką.

Stała oferta:

  • Bilet ulgowy dla seniora z legitymacją emerytalno-rentową – 15 zł;
  • Bilet z Kartą Seniora (Czerwonacka/Poznańska Złota Karta/Goślińska/Lubońska) – 10 zł;
  • Bilet Wspólny ulgowy – 19 zł.

Grupy senioralne mają możliwość zwiedzania ekspozycji z przewodnikiem bez uiszczania dodatkowej opłaty za usługę przewodnicką. Obowiązuje rezerwacja minimum na tydzień przed wizytą (tel. 61 647 76 29 od wtorku do piątku w godz. 9.00-14.00).