Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Uniwersytet Artystyczny Trzeciego Wieku

W ramach uniwersytetu można zapisać się na zajęcia m.in. z rysunku, malarstwa, ikonopisania, fotografii i ceramiki, a także brać udział w wielu ciekawych wykładach. Uczestniczki i uczestnicy mają również możliwość udziału w plenerach malarskich, przygotowują swoje wystawy. Na uniwersytecie obowiązuje opłata semestralna.

Fundacja Serdecznik

Fundacja oferuje profesjonalne warsztaty plastyczne dla seniorów w różnych technikach z zakresu malarstwa i rysunku. Fundacja organizuje wystawy, plenery, ciekawe zajęcia i spotkania, a od czasu do czasu również kilkudniowe turnusy artystyczno-zdrowotne.

Centrum Kultury „Zamek”

W zamkowych pracowniach można znaleźć bogatą ofertę artystyczną – działa tu Pracownia Grafiki, Pracownia Plastyczna Tartak, Pracownia Malarstwa i Rysunku dla Dorosłych, Pracownia Ceramiki i Rzeźby, Pracownia Rysunku i Form Plastycznych, Pracownia Fotografii, Pracownia Słowa i Poezji Śpiewanej, Pracownie Filmowe, Studio Teatralne „Próby”, Chór Męski ARION).

Klub Starszaka CREO

Klub działa przy Stowarzyszeniu Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO. Prowadzi warsztaty artystyczne, z których produkty trafiają na aukcje lub bezpośrednio do osób potrzebujących różnorodnego wsparcia. To miejsce dla tych, którzy w miłej atmosferze lubią łączyć przyjemne z pożytecznym.

Poznańska Akademii Seniora (przy Jeżyckim Centrum Kultury)

W ramach działań Akademii seniorki i seniorzy mogą m.in. skorzystać z nauki malowania (wykłady i ćwiczenia) oraz warsztatów lepienia w glinie. W ofercie również warsztaty pisarskie, podczas których seniorzy uczą się pisać wiersze, wywiady i reportaże.

  • Szczegóły | Kontakt: ul. Jackowskiego 5-7, tel. 695 596 150, więcej;