1

Warsztaty artystyczne

Zdjęcie: dłonie seniorki - jedną trzyma paletę malarską, drugą pędzel, maluje obraz na płótnie.Uniwersytet Artystyczny Trzeciego Wieku

W ramach uniwersytetu można zapisać się na zajęcia m.in. z rysunku, malarstwa, ikonopisania, fotografii i ceramiki, a także brać udział w wielu ciekawych wykładach. Uczestniczki i uczestnicy mają również możliwość udziału w plenerach malarskich, przygotowują swoje wystawy. Na uniwersytecie obowiązuje opłata semestralna.

Fundacja Serdecznik

Fundacja oferuje profesjonalne warsztaty plastyczne dla seniorów w różnych technikach z zakresu malarstwa i rysunku. Fundacja organizuje wystawy, plenery, ciekawe zajęcia i spotkania, a od czasu do czasu również kilkudniowe turnusy artystyczno-zdrowotne.

Centrum Kultury „Zamek”

W zamkowych pracowniach można znaleźć bogatą ofertę artystyczną – działa tu Pracownia Grafiki, Pracownia Plastyczna Tartak, Pracownia Malarstwa i Rysunku dla Dorosłych, Pracownia Ceramiki i Rzeźby, Pracownia Rysunku i Form Plastycznych, Pracownia Fotografii, Pracownia Słowa i Poezji Śpiewanej, Pracownie Filmowe, Studio Teatralne „Próby”, Chór Męski ARION).

Stowarzyszenie „Lepszy Świat”

Stowarzyszenie organizuje warsztaty z robienia szablonów na torby i koszulki, szydełkowania, szycia z filcu, robienia na drutach czy tworzenia origami. Udział w spotkaniach zazwyczaj jest bezpłatny, najczęściej trzeba pokryć koszty materiałów.

Klub Starszaka CREO

Klub działa przy Stowarzyszeniu Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO. Prowadzi warsztaty artystyczne, z których produkty trafiają na aukcje lub bezpośrednio do osób potrzebujących różnorodnego wsparcia. To miejsce dla tych, którzy w miłej atmosferze lubią łączyć przyjemne z pożytecznym.