Edycja 2014

Targi aktywni 50+

V edycja targów Aktywni 50+ za nami! 

5 i 6 kwietnia targi odwiedziło 3900 osób! Dziękujemy Państwu, że byliście z nami. Zachęcamu do przeczytania krótkiej relazji z imprezy i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji targów.

Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilon 15

Inauguracja

W uroczystym otwarciu piątej edycji targów Aktywni 50+ udział wzięli przedstawiciele Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Międzynarodowych Targów Poznańskich i Miasta Poznań. W przecięciu wstęgi uczestniczyli również wolontariusze Centrum Inicjatyw Senioralnych. Uroczysta inauguracja odbyła się w Sali Ziemi.

fot. Basia Nowacka 

Stoisko Centrum Inicjatyw Senioralnych 

Było nam niezmiernie miło gościć Państwa na naszym stoisku. Serdecznie dziękujemy za wszystkie rozmowy, uwagi i słowa poparcia dla realizowanych przez Centrum Inicjatyw Senioralnych działań.  

fot. Basia Nowacka

Wolontariusze Centrum Inicjatyw Senioralnych 

Wsparcie wolontariuszy podczas targów jest nieocenione. Bez ich udziału i pomocy nie udałoby nam się zorganizować tak dużej imprezy. Dziękujemy Wam z całego serca! 

Warsztaty 

W warsztatach zorganizowanych podczas targów Aktywni 50+ wzięło udział blisko 120 uczestników. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty artystyczne oraz trening pamięci. Dziękujemy Państwu za udział w warsztatach, a organizatorom za pasję i wysiłek włożony w ich przygotowanie i realizację. 

fot. Basia Nowacka

Pokazy sportowe 

Blisko 900 zwiedzających wzięło udział w pokazach sportowych. Tradycyjnie ogromnym Państwa uznaniem cieszyły się występy taneczne. Swoje układy choreograficzne zaprezentowały m.in. Zakręcone Babki, grupa taneczna Olgi Kuźmińskiej oraz Cheerleaderki 50+. Zwiedzający mogli także wziąć udział w ćwiczeniach zdrowotnych Tai Chi oraz gimnastyce 50+. 

 Uroda

Jak co roku niezwykle chętnie kobiety odwiedzające targi oddawały się w doświadczone ręce wizażystek ze Szkoły Wizażu i Stylizacji Anity Folaron.

Badania profilaktyczne

Uczestnicy targów mogli również skorzystać z badań profilaktycznych. Do Państwa dyspozycji był słuchobus i osteobus oraz specjaliści udzielający porad dietetycznych, kardiologicznych, okulistycznych i rehabilitacyjnych. 

Koncerty w Sali Ziemi

W tym roku wystąpili dla Państwa Zbigniew Wodecki oraz Marian Opania. Sala Ziemi była wypełniona po brzegi. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

fot. Międzynarodowe Targi Poznańskie 

Organizatorzy

Targi Aktywni 50+ są realizowane we współpracy Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Miasta Poznań oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich

Współorganizatorami imprezy jest Centrum Inicjatyw Senioralnych oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej