Edycja 2015

VI edycja targów Aktywni 50+ za nami!

27 i 28 marca targi odwiedziło, według statystyk Międzynarodowych Targów Poznańskich, blisko 3500 osób! Dziękujemy Państwu, że byliście z nami. Zachęcamy do przeczytania krótkiej relacji z imprezy i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji targów.

Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilon 15

Inauguracja
W uroczystym otwarciu szóstej edycji targów Aktywni 50+ udział wzięli przedstawiciele Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Międzynarodowych Targów Poznańskich i Miasta Poznań oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. W przecięciu wstęgi uczestniczyły również wolontariuszki Centrum Inicjatyw Senioralnych. Uroczysta inauguracja odbyła się w Sali Ziemi.

fot. Basia Sinica

Stoisko Centrum Inicjatyw Senioralnych

Było nam niezmiernie miło gościć Państwa na naszym stoisku. Dziękujemy za wszystkie rozmowy, ciekawe pytania, sugestie i słowa poparcia dla realizowanych przez Centrum Inicjatyw Senioralnych działań. Dziękujemy także wolontariuszom i wolontariuszkom, czyli osobom które kolejny raz, jak co roku, dzielnie i z ogromnym zaangażowaniem wspierały nas w udzielaniu informacji na stoisku, a także organizacyjnie przy warsztatach i pokazach.

fot. Basia Sinica

Stoisko Projektu „We love eating! Rozsmakuj się w zdrowiu”

Tegoroczne targi odbywały się pod hasłem „Rozsmakuj się w zdrowiu”, w nawiązaniu do projektu realizowanego przez Centrum Inicjatyw Senioralnych na zlecenie Komisji Europejskiej – „We love eating! Rozsmakuj się w zdrowiu”. Na stoisku projektowym można było otrzymać podstawowe informacje na temat podejmowanych działań w ramach lokalnej kampanii „We love eating! Rozsmakuj się w zdrowiu”. Każda osoba mogła wziąć ulotkę ze wskazówkami dotyczącymi zmian nawyków żywieniowych, skorzystać ze strony internetowej projektu, zobaczyć pozostałe narzędzie informacyjne, jak gra karciana czy komputerowa.

fot. Basia Sinica

Wolontariusze Centrum Inicjatyw Senioralnych

Wsparcie wolontariuszy i wolontariuszek podczas targów jest nieocenione. Bez ich udziału i pomocy nie udałoby nam się zorganizować tak dużej imprezy. W tym roku pracowało z nami ponad 30 osób w różnym wieku, dzięki czemu wciąż towarzyszyła nam niesamowita międzypokoleniowa energia. Dziękujemy Wam z całego serca!

fot. Basia Sinica

Warsztaty

W warsztatach zorganizowanych podczas targów Aktywni 50+ wzięło udział blisko 405 uczestników i uczestniczek. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty artystyczne oraz związane z aktywnością sportową. Dziękujemy Państwu za udział w warsztatach, a organizatorom za pasję i wysiłek włożony w ich przygotowanie i realizację.

fot. Basia Sinica

Pokazy taneczne

Tradycyjnie ogromnym Państwa uznaniem cieszyły się występy taneczne. Swoje układy choreograficzne zaprezentowały w tym roku: Zakręcone Babki, grupa taneczna Olgi Kuźmińskiej, Cheerleaderki 50+, Słoneczne dziewczyny i Księżycowi chłopcy oraz zespół taneczny działający przy ATW w Poznaniu. Zwiedzający mogli także wziąć udział w tańcu w kręgu organizowanym przez PSPiA Klanza.

fot. Basia Sinica

Badania profilaktyczne

Uczestnicy targów mogli również skorzystać z badań profilaktycznych na stoiskach wystawców - specjaliści udzielali porad dietetycznych, kardiologicznych, okulistycznych i rehabilitacyjnych.

Koncerty w Sali Ziemi
W tym roku wystąpili dla Państwa Wojciech Gąssowski oraz Eleni, a także Kapela zza winkla oraz niesamowita DJ WIKA. Sala Ziemi mimo swych rozmiarów była przepełniona, a artyści zostali przyjęci niezwykle ciepło.

fot. Basia Sinica

Organizatorzy

Targi Aktywni 50+ są realizowane we współpracy Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Miasta Poznań oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich

Współorganizatorami imprezy jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu oraz Centrum Inicjatyw Senioralnych 

Partnerem targów, odpowiedzialnym za oprawę kulturalną jest Teatr Muzyczny w Poznaniu