Edycja 2016

VII edycja targów VIVA SENIORZY! (poprzednia nazwa Aktywni 50+) za nami!

22 i 23 kwietnia targi odwiedziło, według statystyk Międzynarodowych Targów Poznańskich, blisko 4000 osób! Dziękujemy Państwu, że byliście z nami. Zachęcamy do przeczytania krótkiej relacji z imprezy i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji targów.

Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilon 15

Inauguracja

W uroczystym otwarciu siódmej edycji targów VIVA SENIORZY! udział wzięli przedstawiciele Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz Miasta Poznań. W symbolicznym przecięciu wstęgi uczestniczyły także wolontariuszki Centrum Inicjatyw Senioralnych. Uroczysta inauguracja odbyła się w Sali Ziemi.


Stoisko Centrum Inicjatyw Senioralnych

Dziękujemy za wszystkie rozmowy, wskazówki, słowa wsparcia i pytania. Zespół Centrum Inicjatyw Senioralnych wraz z wolontariuszami z wielką radością gościł Państwa na naszym stoisku. Każda możliwość porozmawiania z Państwem była dla nas przyjemnością. Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom i starszym i młodszym za zaangażowanie i pomoc. Bez Was targi VIVA SENIORZY! nie byłby takie same. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziecie również z nami.

Wolontariusze Centrum Inicjatyw Senioralnych

Wsparcie wolontariuszy i wolontariuszek podczas targów jest nieocenione. Bez ich udziału i pomocy nie udałoby nam się zorganizować tak dużej imprezy. W tym roku pracowało z nami ponad 40 osób w różnym wieku, dzięki czemu wciąż towarzyszyła nam niesamowita międzypokoleniowa energia. Dziękujemy Wam z całego serca!

Warsztaty i pokazy sportowe

W warsztatach edukacyjnych zorganizowanych podczas targów VIVA SENIORZY! wzięło udział blisko 250 uczestników i uczestniczek. Ogromnym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się pokazy sportowe np. Nordic Walking, gimnastyka kardiologiczna, Tai Chi, a także pokazy taneczne przygotowane przez m.in. Raj Seniora czy Zespół Zakręcone Babki.Dziękujemy Państwu za udział w warsztatach, a organizatorom za pasję i wysiłek włożony w ich przygotowanie i realizację.

Badania profilaktyczne

Targi VIVA SENIORZY!  to nie tylko pokazy sportowe czy warsztaty, ale także badania profilaktyczne (m.in. pomiar cukru, pomiar ciśnienia, wskaźnik masy ciała). Specjaliści z zakresu dietetyki, kardiologii, okulistki i rehabilitacji udzielali bezpłatnych porad.

Koncerty w Sali Ziemi


Targi VIVA SENIORZY! to również uczta dla miłośników dobrej muzyki. W ramach tegorocznej edycji targów mogliśmy usłyszeć: koncert „Lata dwudzieste, lata trzydzieste” w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego, Maję i Andrzeja Sikorowskich, koncert Tercetu Egotycznego. Uroczystej inauguracji towarzyszył  występ zespołu Dixie Company. W sobotę, w samo południe wystąpił dla Państwa Tadeusz Drozda z autorskim programem kabaretowym. Podczas tegorocznej edycji targów Michał Fogg – prawnuk Mieczysława Fogga zaprosił Państwa do wspólnego tańca w rytmach starych i dobrze znanych przebojów.

 

Podczas targów VIVA SENIORZY! zespół Organizatorów wspierały seniorki i seniorzy - wolontariusze Centrum Inicjatyw Senioralnych oraz wolontariusze
Fundacji Instytut Rozwoju Aktywności.

 


Organizatorzy Targów VIVA SENIORZY!

Targi VIVA Seniorzy! są realizowane we współpracy Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Miasta Poznań oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich

Współorganizatorami imprezy jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu oraz Centrum Inicjatyw Senioralnych 

Partnerem targów, odpowiedzialnym za oprawę kulturalną jest Teatr Muzyczny w Poznaniu