Edycja 2016

 
Senioralni. Poznań 2016

Szósta edycja imprezy Senioralni.Poznań oficjalnie rozpoczęta! W tym roku imprezę zainaugurowaliśmy 1 października w Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, tym razem na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania.

O godzinie 12.00, jak co roku, prezydent Miasta Poznania wręczył seniorom i seniorkom klucze do miasta, i tym samym przekazał Poznań we władanie najstarszym i najbardziej doświadczonym mieszkańcom. To także symboliczny gest docenienia obecności seniorów w miejskiej społeczności i wyraz wdzięczności za wszystko to, co wnoszą w życie młodszych pokoleń poznaniaków.

Certyfikaty "Miejsc Przyjaznych Seniorom"

W tym roku prezydent Jacek Jaśkowiak wręczył certyfiakty 4 podmiotom- Centrum Kultury Zamek, Fundacja Serdecznik, Zakład Rehabilitacji Leczniczej Fizjoterapia Optima oraz Gabinety Fizjoterapii Novina.

Taniec, śpiew i koncerty...
Cała imprezę poprowadził uwielbiany przez najstraszych poznaniaków Bartosz Kuczyk. Po części oficjalnej przyszedł czas na śpiew i taniec. Najsłynniejsze arie operetkowe wykonał Bartosz Kuczyk oraz artystki sceny operetkowej Agnieszka Wawrzyniak i Karolina Garlińska- Ferenc.

   


Swoje największe przeboje zaśpiewał dla Państwa  Andrzej Rybiński

 

Nieoceniona pomoc- wolontariusze i wolontariuszki Centrum

Podczas inauguracji wolontariusze i wolontariuszki rozdawali zgromadzonym na dziedzińcu seniorom i seniorkom program wydarzeń Senioralnych oraz Poznańskie Pudełka Życia. 

Partnerem Głównym szóstej edycji wydarzenia było Centrum Medyczne Synexus, które zaprosiło seniorów do udziału w nieodpłatnych badaniach kontrolnych.

Partnerami wydarzenia są poznańskie uniwersytety trzeciego wieku: Uniwersytet Każdego Wieku, Akademia Trzeciego Wieku, Uniwersytet Artystyczny III Wieku, Towarzystwo Uniwersytet Trzeciego Wieku i Otwarta Wszechnica Ekonomiczna „Erga Omnes”. 

Prezydent Miasta Poznania, Jacek Jaśkowiak, objął wydarzenie honorowym patronatem.

     Partner Główny