Edycja 2010

Wieczorem 26. września zakończyły się targi "Aktywni 50+", a tym samym poznańskie święto osób w pięknym wieku. W ciągu dwóch dni pawilon wystawienniczy odwiedziły setki zwiedzających, a dziesiątki z nich wzięło udział w przygotowanych warsztatach,  prelekcjach i pokazach sportowych. Zapraszamy do przeczytania relacji z pierwszej tego typu imprezy w Polsce.

Ostatni wrześniowy weekend należał w Poznaniu do osób 50+, ludzi dojrzałych, seniorów. To, w jaki sposób ich nazwiemy nie ma żadnego znaczenia - kto odwiedził w tych dniach pawilon 6A wie, że młodość to nie kwestia wieku, ale decyzji. Impreza, którą uroczystym przecięciem wstęgi otworzyli w sobotę Prezydent Miasta Ryszard Grobelny oraz Prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich Andrzej Byrt, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem nie tylko Poznaniaków, ale i mieszkańców całego regionu.

Wystawcy przygotowali dla zwiedzających wiele atrakcji. Wszyscy chętnie korzystali z bezpłatnych badań wzroku, słuchu i relaksujących właściwości foteli masujących. Panie natomiast ustawiały się w kolejce do wizażystki, aby do końca dnia wyglądać pięknie za sprawą profesjonalnego makijażu. Targi były też okazją do oswojenia się z nowymi technologiami - prezentowali się zarówno producenci specjalnie projektowanych telefonów komórkowych, dostawcy Internetu jak i portale internetowe, które przekonywały, że warto zaprzyjaźnić się z tym właśnie medium. Jak to na targach bywa, niejednokrotnie brakowało zwiedzającym rąk na publikacje i gadżety rozdawane na większości stoisk.

 

Siłą pierwszej edycji targów była też strona społeczna, licznie reprezentowana przez organizacje pozarządowe oraz jednostki miejskie działające na rzecz osób po pięćdziesiątce. Każdy zwiedzający miał okazję zapoznać się z ich inicjatywami oraz dowiedzieć się, w jaki sposób dołączyć do grup czy klubów, których członkowie mimo swego wieku chcą żyć aktywnie, rozwijać się i pielęgnować swoje pasje. Oprócz organizacji zrzeszających seniorów, wśród wystawców znalazły się ogranizacje wspierające aktywność fizyczną, artystyczną, a także pomagające w niezwykle trudnych życiowych momentach.

Kto chciał nieco odpocząć, mógł wypić kawę i zjeść coś słodkiego w specjalnie zaaranżowanej kawiarence. Chwila odpoczynku na pewno przydała się wszystkim tym, którzy hasło targów potraktowali bardzo poważnie i z dużym zaangażowaniem ćwiczyli wspólnie jogę, tai chi czy nordic walking.

Pokazy na scenie sportowej, które przyciągnęły dziesiątki widzów, były dowodem na to, że także nieco starsze osoby mogą i chcą dbać o swoje zdrowie poprzez ćwiczenia fizyczne. Część gości targowych oddech łapała natomiast wysłuchując niezwykle interesujących wykładów oraz prelekcji, które przyciągały przed scenę główną zarówno w sobotę jak i niedzielę. Sale warsztatowe także nie świeciły pustkami - przez dwa dni targowe z proponowanych zajęć skorzystało niemal 200 osób! Dziesiątki osób zgormadziły także niedzielne koncerty w Iglicy, a przede wszystkim koncert znakomitej Alicji Majewskiej, której akompaniował Włodzimierz Korcz.

Centrum Inicjatyw Senioralnych jako koordynator targów "Aktywni 50+" oraz pozostałych imprez Strefy 50+ bardzo serdecznie dziękuje wszytskim osobom, które w tych dniach pokazały, że po pięćdziesiątce można cieszyć się życiem. Dziękujemy też wszystkim tym, którzy odwiedzili nasze stoisko i z życzliwością wypowiadali się o tej inicjatywnie. Mamy nadzieję, że wyrazy Państwa sympatii znajdą też swoje odzwierciedlenie przy okazji kolejnych organizowanych przez nas imprez.

 

Zachęcamy do obejrzenia relacji filmowych (wystarczy kliknąć na odpowiedni link poniżej):

Magazyn targowy

Głos Wielkopolski - videorelacja

Relacja gazety internetowej intersenior.pl

Prezydent Poznania o targach

Prezes MTP o targach

Mammobus na targach "Aktywni 50+"

WTK - Puls Dnia 25.09.2010

Targi dla aktywnych 50+ - i nieco starszych

oraz do odwiedzenia galerii zdjęć oraz pobrania prezentacji podsumowującej I edycję imprezy.

 

 


Do pobrania poniżej szczegółowe informacje o pierwszej edycji targów Aktywni 50+:

Program targów

Informacje dla zwiedzających

Lista wystawców oraz plan powierzchni targowej