Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Ekologiczna Ścieżka Edukacyjna wokół Cybiny

18.5.2022
Grafika artykułu: zdjęcie czarnego plecaka, leży na trawie, na nim lornetka oraz mapa z napisem "Obudź zmysły i odkryj Cybinę! Ekologiczna Ścieżka Edukacyjna".
Fot. Poznańskie Centrum Dziedzictwa

Brama Poznania zaprasza do bliższego poznania Cybiny i jej ekosystemu podczas zwiedzania Ekościeżki.

Podczas zwiedzania dwunastu przystanków Ekościeżki, uczestnicy odwiedzą ogród permakulturowy, dowiedzą się, dlaczego mokradła są ważne, nauczą się rozpoznawać rośliny i zwierzęta, które żyją w tej lokalizacji. Do przejścia Ekościeżki niezbędny jest zeszyt zadań i plecak z pomocami takimi jak lupy i lornetki, które można odebrać w punkcie informacji Bramy Poznania. Zwiedzanie Ekościezki dedykowane jest dzieciom w wieku 6-12 lat wraz z opiekunami – na spacer seniorki i seniorzy mogą wybrać się wraz z wnuczkami i wnukami.

  • Przebieg trasy: start w Bramie Poznania, wzdłuż Wartostrady w kierunku północnym do miejsca na ognisko w pobliżu Mostu Lecha
  • Długość trasy: ok. 1,5 km

Plecak z zeszytem zadań oraz pomocami dydaktycznymi przed wyruszeniem w drogę można pobrać w punkcie informacji. Po odbyciu zwiedzania plecak i pomoce należy oddać do Bramy Poznania. Osoby indywidualne mogą wypożyczyć pakiet w godzinach otwarcia Bramy Poznania, najpóźniej 3 godziny przed zamknięciem instytucji. Wypożyczanie plecaka jest bezpłatne.

Szczegóły: