Festiwal Haendlowski u oo. Franciszkanów
W imieniu Stowarzyszenie Miłośników Kultury i Sztuki w Poznaniu zapraszamy na wydarzenie pt.: „Festiwal Haendel”. Proponowany program pozwoli fanom muzyki dawnej usłyszeć trzy zróżnicowane koncerty, z których każdy odkrywa zupełnie inne oblicza muzyki Heandla.
Do wszystkich koncertów zostali zaproszeni znakomici muzycy, specjalizujący się w wykonawstwie historycznym. Tym samym propozycja artystyczna festiwalu usatysfakcjonować może „muzycznych archeologów”, poszukujących brzmień przeszłości.
Harmonogram festiwalu:
Mozart — nowy wymiar sonaty — koncert w 233. rocznicę śmierci kompozytora
- 5 grudnia, godz. 21.00,
- miejsce: Willa wśród róż, Al. Wielkopolska 11
- Michał Grześkowiak — skrzypce
- Monika Woźniak — fortepian historyczny
Sonaty na fortepian i skrzypce Wolfganga Amadeusa Mozarta to kompozycje szczególne w repertuarze kameralnym — są to dzieła, w których partie obu instrumentów są równorzędne i prowadzą ze sobą nieustanny dialog. Sonaty wykonane zostaną przez pianistkę i klawesynistkę Monikę Woźniak, laureatkę konkursów wykonawczych oraz laureatkę stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska 2023” oraz skrzypka Michała Grześkowiaka, założyciela i lidera orkiestry barokowej Accademia dell’Arcadia, laureata Medalu Młodej Sztuki, stypendysty Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu (2021 r.) oraz dyrektora Festiwalu Haendel.
Z Rzymu do Londynu — Recital Kamila Lisa
- 6 grudnia, godz.19.00
- miejsce: Klasztor oo. Fraciszkanów na Wzgórzu Przemysła
Recital Kamila Lisa ukazywać ma muzyczną drogę, która łączyć ma ośrodki ważne dla Georga Friedricha Haendla, który pobierał nauki w Rzymie, a potem swą wielką karierę realizował w Londynie. Kamil Lis, utytułowany organista, klawesynista, laureat wielu konkursów organowych. Artysta związany jest na stałe z Akademią Muzyczną w Poznaniu, na której w 2021 r. obronił pracę doktorską poświęconą twórczości Johanna Jacoba Frobergera.
Haendel na Wodzie
- 7 grudnia, godz.19.00
- miejsce: Klasztor oo. Fraciszkanów na Wzgórzu Przemysła
- Orkiestra Accademia dell` Arcadia
W prezentowanej wersji Water Music usłyszymy Suitę nr 1 F-dur na rogi, smyczki, oboje, fagot i basso continuo. Wzbogacona o dwie części: Allegro i Alla Hornpipe. Accademia dell`Arcadia orkiestra barokowa, wywodząca się z Poznania, która upowszechnia kulturę muzyczną XVII i XVIII wieku.
Szczegóły:
- Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
- Festiwal dofinansowano ze środków budżetowych Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Miasta Poznania,
- Kontakt: Stowarzyszenie Miłośników Kultury i Sztuki w Poznaniu strona na Facebooku | Orkiestra Accademia dell’Arcadia