Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Grafika artykułu: na niebieskim w centrum w barwach flagi Polski i Ukrainy napis: "Bądźmy Razem", w prawym dolnym rogu dwa zdjęcia w okrągłych ramkach — na jednym dzieci biorą udział w konkurencji sportowej, na drugim młodzież tańczy pod sceną, po lewej stronie szczegółowe informacje o wydarzeniu.

Bezpłatne badania, animacje, gry z nagrodami, zabawy, pokazy, warsztaty oraz koncerty – to atrakcje, z których będzie można skorzystać podczas Festynu Rodzinnego „Bądźmy Razem”. Caritas Poznań i Fundacja In Spire zapraszają całe rodziny do wspólnego spędzenia czasu.

Festyn odbędzie się 25 czerwca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Będzie to już 14. edycja imprezy, która co roku ściąga tysiące zainteresowanych. Na wydarzenie zaproszone są całe rodziny – także te, które przyjechały z Ukrainy. Na miejscu każdy znajdzie coś dla siebie.

Plan atrakcji na scenie głównej:

  • godz. 13.20 – koncert Cezarego Makiewicza i zespołu Koltersi,
  • godz. 14.50 – pokaz psów policyjnych pod sceną,
  • godz. 15.40 – koncert grupy U studni,
  • godz. 17.00 – koncert  zespołu TGD.

Oprócz oferty artystycznej i rozrywkowej podczas Festynu będzie można skorzystać również z darmowych badań medycznych. W ofercie znajdą się m.in. badania słuchu i ostrości wzroku (bez ograniczeń wiekowych), badania mammograficzne (mammobus – dla kobiet w wieku 50-69 lat), badania na osteoporozę (osteobus – badania dla kobiet po 50. roku życia), zdjęcia RTG (bus RTG – badania dla dorosłych).

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Wejście na Festyn przez Hol Wschodni od ul. Głogowskiej oraz Bramą nr 7 od ul. Bukowskiej.

Szczegóły: