Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Filmowy Klub Seniora w Kinie Rialto w kwietniu

03.4.2024

Grafika artykułu: plakat informacyjny, w centrum znajduje się czarny napis: "Filmowy Klub Seniora" z ikoną parującej filiżanki na białym okrągłym tle. Na górze grafiki znajduje się logotyp kina Rialto, a pod nim adres i dane kontaktowe kina. Tło grafiki jest szare.Filmowe spotkania w Kinie Rialto dedykowane osobom starszym będą się odbywać we wtorki. Bilety dla seniorek i seniorów w cenie 13 zł dostępne są po okazaniu legitymacji ZUS emeryta-rencisty.

Najbliższe projekcje:

9 kwietnia, godz. 12.30 i 15.30 – „Czerwone Maki”

Historię bitwy pod Monte Cassino oglądamy oczami Jędrka – młodego chłopaka, który przeszedł przez łagrowe piekło i opuścił Rosję wraz z Armią Andersa jako jedna z tysięcy sierot. Czas niewoli zmienił go z chłopca z dobrej rodziny w kombinatora i drobnego złodziejaszka, który zrobi wszystko, aby przetrwać. Zetknięcie się z żołnierzami II Korpusu oraz budząca się miłość do sanitariuszki Poli sprawią jednak, że Jędrek przejdzie głęboką przemianę

16 kwietnia, godz. 13.00 i 15.30 – „Perfect Days”

Mieszkający we współczesnym Tokio Hirayama to człowiek małomówny i zamknięty w sobie, jednak przepełniony miłością do świata i innych. Podążając za bohaterem, widzowie odkrywają kolejne rytuały, w które angażuje się z całkowitym oddaniem. Z czasem nawet prozaiczna praca Hirayamy, porządkującego miejskie toalety, okazuje się niezwykłym ceremoniałem.

23 kwietnia, godz. 13.00 i 15.30 – „Back to Black”

Pełna pasji historia niezwykłej artystki, ukazująca lata spędzone w londyńskim Camden, które nazywała domem, oraz drogę do światowej sławy. Film skupi się na niezwykłym geniuszu, kreatywności, poczuciu humoru i szczerości Amy, a także spróbuje zrozumieć jej demony. „Back to Black. Historia Amy Winehouse” to bezkompromisowe spojrzenie na współczesną machinę sławy i wielki hołd dla wyjątkowego talentu, który zdarza się raz na pokolenie.

30 kwietnia, godz. 13.00 – „Pokój nauczycielski”

Kiedy jeden z uczniów zostaje podejrzany o kradzież, nauczycielka matematyki postanawia dotrzeć do sedna sprawy.

30 kwietnia, godz. 15.30 – „Miłość bez ostrzeżenia”

Para zakochanych nastolatków wierzących, że ich związek może trwać do grobowej deski, kompozytor szukający inspiracji oraz kobieta pozornie mająca wszystko, która spotyka miłość w najmniej oczekiwanym momencie… Fascynujące miasto Nowy Jork otwiera ich wszystkich na nowych ludzi i nowe doznania.

Szczegóły: