Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Filmowy Klub Seniora w Kinie Rialto w lutym

14.2.2023
Grafika artykułu: Na zdjęciu wejście do kina Rialto wykonane wieczorem. Nad wejściem czerwony, zapalony neon z napisem "Rialto".
Kino Rialto, Fot. Jola Myszka

Filmowe spotkania w kinie Rialto dedykowane osobom starszym odbywają się w poniedziałki i wtorki. Bilety dla seniorek i seniorów w cenie 13 zł dostępne są po okazaniu legitymacji ZUS emeryta-rencisty.

Najbliższe projekcje:

„Aftersun”

  • 13 lutego, godz. 13.00
  • 14 lutego, godz. 15.30

Paul Mescal („Normalni ludzie”, „Córka”) w zachwycającej roli godnej Oscara i w fenomenalnym duecie z debiutującą na wielkim ekranie Frankie Corio. Młody ojciec Calum i jego córka Sophie wyjeżdżają razem do tureckiego kurortu. Podczas wspólnych wakacji stają się sobie bliżsi niż kiedykolwiek.

„Wieloryb”

  • 20 lutego, godz. 13.00
  • 21 lutego, godz. 15.30

Charlie już od lat żyje na marginesie świata, uwięziony w małym mieszkaniu przez chorobliwą otyłość. Podejmuje jednak próbę nawiązania dawno utraconego kontaktu z nastoletnią córką. Wie, że czeka go niesłychanie trudne spotkanie. Zdaje sobie sprawę, że ryzykuje utratę ostatniego złudzenia. Gotów jest jednak podjąć to ryzyko z wiarą, że także dla niego jest jeszcze szansa na odkupienie.

„Lunana. Szkoła na końcu świata”

  • 27 lutego, godz. 13.00

Mieszkający w stolicy Bhutanu Ugyen ma jasno sprecyzowany plan na życie. Mężczyzna marzy o karierze piosenkarza i w tym celu planuje wyjechać do Australii. Zanim jednak będzie mógł to zrobić, musi odbyć ostatni rok rządowej służby nauczycielskiej. Decyzją przełożonych trafia do najbardziej odległej wiejskiej szkoły.

„Tata”

  • 28 lutego, godz. 15.30

Michał, kierowca TIR-a i samotny ojciec, zmuszony jest zabrać w trasę córkę i jej najlepszą przyjaciółkę.

Szczegóły: