Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Filmowy Klub Seniora w Kinie Rialto w maju

20.4.2022
Grafika artykułu: Na zdjęciu wejście do kina Rialto wykonane wieczorem. Nad wejściem czerwony, zapalony neon z napisem "Rialto".
fot. Jola Myszka

Filmowe spotkania w kinie Rialto dedykowane osobom starszym odbywają się zazwyczaj we wtorki. Bilety dla seniorek i seniorów w cenie 13 zł dostępne są po okazaniu legitymacji ZUS emeryta-rencisty.

Najbliższe projekcje:

3 maja, godz. 15.30

„Szalony świat Louisa Waina”

Louis Wain żył na przełomie XIX i XX wieku. Malował nacechowane ludzkimi przywarami koty, dzięki czemu zyskały one sympatię Brytyjczyków.

10 maja, godz. 15.30

„Fucking Bornholm”

Grupa przyjaciół wybiera się z dziećmi na tradycyjny wyjazd na długi weekend, który od lat spędzają na duńskiej wyspie Bornholm. Incydent między dziećmi wywoła falę kryzysu w ich relacjach. Każda z par sprawia wrażenie szczęśliwej, ale czy tak jest naprawdę?

17 maja, godz. 15.30

„Trzy piętra”

Nanni Moretti przeplata trzy historie – jedną o zagubieniu i tęsknocie matki wychowującej samotnie córkę. Drugą o obsesji podejrzeń i wybaczeniu, której bohaterem jest ojciec podejrzewający sędziwego sąsiada o molestowanie swojego dziecka. I trzecią o błędach rodzicielskich i przyznaniu się do własnych słabości.

24 maja, godz. 15.30

„Boscy”

Penélope Cruz i Antonio Banderas, ponownie razem na dużym ekranie! Tym razem w błyskotliwej i ostrej jak brzytwa komedii o świecie filmu i wszystkich grzeszkach show-biznesu.

31 maja, godz. 15.30

„Infinite Storm”

Kobieta wybiera się na samotną wspinaczkę na Górę Waszyngtona. Gdy gwałtownie załamuje się pogoda odnajduje ślady sportowych butów na śniegu, zaczyna więc poszukiwania nieprzygotowanego turysty.

Szczegóły i kontakt: