Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Filmowy Klub Seniora w Kinie Rialto w styczniu

02.1.2025

Grafika artykułu: plakat informacyjny, w centrum znajduje się czarny napis: "Filmowy Klub Seniora" z ikoną parującej filiżanki na białym okrągłym tle. Na górze grafiki znajduje się logotyp kina Rialto, a pod nim adres i dane kontaktowe kina. Tło grafiki jest szare.Filmowe spotkania w Kinie Rialto dedykowane osobom starszym będą się odbywać we wtorki. Bilety dla seniorek i seniorów w cenie 13 zł dostępne są po okazaniu legitymacji ZUS emeryta-rencisty.

Najbliższe projekcje:

7 stycznia, godz. 13.00 oraz 15.30 – „Sztuka pięknego życia”

Nagły wypadek samochodowy splata losy Almut i Tobiasa, odmieniając je na zawsze. Od momentu, kiedy wspólnie trafiają na pogotowie, zaczyna w nich kiełkować silna więź, która z biegiem czasu przeradza się w głębokie uczucie. Poprzez migawki ich wzajemnego zauroczenia, budowania domu i stawania się rodziną – nieoczekiwanie wychodzi na jaw prawda o zdrowiu Almut, która może zachwiać fundamentem tego co stworzyli.

14 stycznia, godz. 13.00 oraz 15.30 – „W pokoju obok”

Ingrid, jest autorką bestsellerów, aby poradzić sobie z lękiem przed śmiercią, napisała o niej książkę. Kiedy dowiaduje się, że Martha, dawna korespondentka wojenna, jest chora, postanawia ją odwiedzić, odświeżając tym samym przyjaźń sprzed lat, kiedy obie były dziennikarkami. W miarę jak opowieści są snute, sekrety ujawniane, a nad filiżanką herbaty rozważane są tematy takie jak żal, odkupienie i śmiertelność, pewnego dnia Martha prosi Ingrid o coś, czego ta najbardziej obawia się dać.

21 stycznia, godz. 13.00 oraz 15.30 – „Babygirl”

Romy ma wszystko. Stoi na czele prężnie działającej innowacyjnej firmy, mieszka w luksusowym domu u boku kochającego męża  i dwóch nastoletnich córek. Jej poukładane życie gwałtownie się zmienia, gdy poznaje młodego stażystę Samuela. Mimo dzielącej ich różnicy wieku rodzi się między nimi fascynacja, która szybko przeradza się w burzliwy romans. Romy rozpoczyna ekscytującą podróż w głąb siebie, która może kosztować ją utratę pozycji i rodziny.

28 stycznia, godz. 13.00 oraz 15.30 – „Kompletnie nieznany”

Film Jamesa Mangolda opowiada prawdziwą historię Boba Dylana. Akcja rozgrywa się na wpływowej nowojorskiej scenie muzycznej początku lat 60. i śledzi błyskawiczną karierę 19-letniego muzyka z Minnesoty jako piosenkarza folkowego, który zaczął pojawiać się w salach koncertowych i na szczytach list przebojów – jego piosenki i tajemniczość stają się światową sensację, której kulminacją był przełomowy występ w elektrycznym rock and rollu na Newport Folk Festival w 1965 roku.

Szczegóły: