Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Galeria Starówka otwarta na seniorów!

12.10.2023

Grafika artykułu: plakat informujący o otwarciu Galerii Starówka oraz o aktualnej wystawie, w centrum zdjęcie trzech seniorek, stoją przodem do zawieszonych na ścianie obrazów.W Zespole Dziennych Domów Pomocy filia nr 4 „Klub Starówka” przy ul. Wielkiej 1 została otwarta galeria sztuki dedykowana osobom starszym. Galeria Starówka zaprasza w swoje progi wszystkich seniorów i seniorki, którzy zarówno chcą obcować ze sztuką, jak i  zaprezentować własną twórczość.

Galeria Starówka to miejsce reaktywowane po kilku latach przerwy. Historia galerii sięga jeszcze czasów kultowego klubu studenckiego OdNowa. Jest to jedyna w mieście galeria sztuki, której przestrzeń jest dedykowana wyłącznie osobom starszym. Opiekunowie zapraszają do odwiedzin w odrestaurowanej galerii i obejrzenia aktualniej wystawy. Chętnie opowiedzą także o tym, jakie galeria daje możliwości seniorom do stworzenia wystawy dedykowanej ich twórczości.

Galeria otwarta jest od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-14.00. Zarówno wstęp do galerii, jak i zorganizowanie swojego wernisażu jest bezpłatne. Aktualnie można obejrzeć wystawę „Kalendarz (jak)malowany” – prace seniorów akwarelami. Każdy odwiedzający może oddać głos na wybraną przez siebie w danym miesiącu pracę. Wybrane przez głosowanie prace zostaną wydane w kalendarzu dla seniorów na 2024 rok. Wystawa będzie dostępna do 20 października.

Od połowy listopada będzie z kolei dostępna wystawa „Jesienne inspiracje”. Będzie to efekt warsztatów hortiterapeutycznych, w których wykorzystana zostanie przede wszystkim sklejka i mech chrobotek. Autorami prac będą seniorzy, należący do filii Zespołu Dziennych Domów Pomocy.

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Poznania.

Dodatkowe informacje pod numerem tel. 618 557 647.