Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Galeria Sztuki Rozruch: wystawa rzeźby współczesnej

06.6.2022

Grafika artykułu: plakat zapraszający na wernisaż wystawy rzeźby współczesnej - na niebieskim tle granatowe napisy informujące o wydarzeniu, na dole białe logotypy partnerów i sponsorów wydarzenia.Jeżyckie Centrum Kultury zaprasza na wernisaż wystawy ,,Twórczy Dotyk II – giganci współczesnej rzeźby”. To druga odsłona nowego cyklu wystaw prezentujących polską rzeźbę. Wernisaż odbędzie się 10 czerwca o godz. 19.00 w Galerii Sztuki Rozruch.

W ramach ekspozycji zobaczyć będzie można rzeźbę klasyczną, nowatorską, działania performatywne, instalacje, małą formę rzeźbiarską oraz ceramikę artystyczną. W prezentacji wezmą udział twórcy będący autorytetami wybranych nurtów, którzy wyznaczają kierunek myślenia i poszukiwań współczesnej rzeźby. Tytułowy „twórczy dotyk” budzi skojarzenia z cielesnością – fizycznym aspektem ludzkiej natury. Poza wybitnymi reprezentantami środowiska poznańskiego do udziału w wystawie zostali zaproszeni uznani artyści z Warszawy, Wrocławia, Gdańska, Krakowa, Radomia i Cieszyna. W ramach wystawy przewidziane zostały liczne oprowadzania kuratorskie oraz specjalne wydarzenie poświęcone niedawno zmarłej, wybitnej poznańskiej artystce – Annie Krzymańskiej, autorce rzeźb plenerowych, pomników i medali.

Wystawa potrwa od 10 czerwca do 22 lipca. Galeria Sztuki Rozruch czynna jest od wtorku do piątku w godz. 17.00- 20.00 lub po wcześniejszym umówieniu telefonicznym: 888 467 714.

Szczegóły: