Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Gazeta Senior w lipcu

23.6.2021

Grafika przedstawia pierwszą stronę lipcowego numeru Gazety Senior. W prawym górnym rogu tytuł gazety, po lewej i prawej stronie tytuły wybranych artykułów. W tle zdjęcie Jolanty Janus, bohaterki filmu "Lekcja miłości". W wakacyjnym numerze “Gazety Senior” nie może zabraknąć ciekawych kierunków letnich wycieczek, ale to nie jedyne tematy, które znalazły się w lipcowym wydaniu.

Gazeta Senior poleca m.in. rozmowy Andrzej Wiśniewskiego z Jolantą Janus, bohaterką filmu „Lekcja miłości” oraz Jorge Luis Valcarcel Gregorio, Kubańczykiem z pochodzenia, Polakiem z przypadku.

Historia Jolanty Janus, jej trudna relacja z mężem tyranem oraz walka o siebie stały się inspiracją dla filmu dokumentalnego “Lekcja miłości”. Pani Jolanta to niezwykła osoba, która nie traci nadziei, pogody ducha i zapału do dbania o nienaganny i absolutnie wyjątkowy wygląd. Niech rozmowa zachęci was do obejrzenia filmu.

Pamiętajcie o piciu wody!

Gazeta obala mity, które narosły wokół wody z kranu, jak i wody butelkowanej. Niezależnie od tego, którą wybierasz, warto zapoznać się z faktami i zawsze mieć przy sobie bidon z wodą. Poza domem, w podróży oraz w upały wspieraj organizm elektrolitami, aby uniknąć groźnego odwodnienia.

Forma na lato

Lato zapowiada się łaskawie, to czas pięknej, słonecznej pogody bez obostrzeń i idealny moment, aby zadbać o siebie i wrócić do formy fizycznej, jak i psychicznej. Jak zrobić to z głową radzą: w ABC Psychologii dla seniora dr Jadwiga Kwiek podpowiada, jak pokonać stres; Urszula Zdanowicz, lekarka wyjaśnia, dlaczego warto postawić na spacery; jeśli cierpisz z powodu meteoropatii, dowiedz się, jak możesz sobie pomóc oraz koniecznie sprawdź: Jak żyć, żeby nie żałować… w cyklu „Na 2 głosy… A czasami 3” Bogny Bartosz i Ilony Zakowicz.

Prawo i przepisy – zmiany

Nie zabraknie informacji o zapowiadanych zmianach w prawie, które bezpośrednio dotyczą seniorów. Gazeta donosi o zapowiadanych nowelizacjach prawa spadkowego oraz przepisów dotyczących sprzedaży na tzw. pokazach, gdzie goszczą głównie seniorzy i gdzie niestety często dochodzi do nadużyć. Warto wiedzieć również, jak należy zachować się na przejściu dla pieszych po już obowiązującej zmianie przepisów – poradnik dla pieszych i kierowców.

Ponadto mnóstwo ciekawostek, lektury na długie letnie wieczory oraz krzyżówka.

Kolejny numer Gazety Senior ukaże się 4 sierpnia.

Elektroniczne wydanie Gazety Senior dostępne jest tu:

Więcej aktualnych informacji znaleźć można na stronie głównej Gazety Senior: