Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Gazeta Senior we wrześniu

01.9.2021

Grafika przedstawia pierwszą stronę wrześniowego numeru Gazety Senior. W prawym górnym rogu tytuł gazety, po lewej i prawej stronie tytuły wybranych artykułów. W tle zdjęcie kompozytora Krzesimira Dębskiego.Tradycyjnie jesień będzie należeć do seniorów. To czas kiedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych – ten przypada 1 października, Europejski Dzień Seniora – 20 października, a Światowy Dzień Seniora świętowany jest 14 listopada. W najnowszej Gazecie Senior odnaleźć można m.in. program wrocławskich Dni Seniora. 

Krzesimir Dębski, znakomity skrzypek jazzowy, dyrygent, kompozytor i aranżer nie zwalnia tempa. O swoich najnowszych przedsięwzięciach, także pozamuzycznych, opowiada w rozmowie z Andrzejem Wiśniewskim. Panowie spotkali się podczas “Markowego Festiwalu”. Gorąco polecamy.

Okazuje się, że liczba pracujących emerytów rośnie lawinowo. Czy jest to kwestia niskich świadczeń? A może potrzeba zatrzymania nawet najstarszych pracowników w obliczu braku młodych? Gazeta sprawdziła, jak zmienił się rynek pracy. Podpowiada też, jakie możliwości dziś oferuje oraz jak kreatywni są sami seniorzy.

Gazeta Senior śledzi na YouTubie vlog “PoraNaSeniora” założony przez Elżbietę Tomczyk-Miczkę. Namówiła inicjatorkę przedsięwzięcia do opisania początków swojej przygody w czasie lockdown’u, który paradoksalnie sprzyjał rozkręcającej się inicjatywie. To historia pasji, determinacji, ale i dobrej zabawy!

Do stałych rubryk “ABC Psychologii dla seniorów” oraz “Na 2 lub 3 głosy” dołączają kolejne. We wrześniowym numerze rusza seria artykułów dotyczących edukacji psychoseksualnej dla dorosłych. Ekspertki – Olga Żukowicz i Klaudia Latosik rozpoczynają od pytania: “Randkowanie po sześćdziesiątce? Co nas powstrzymuje?”. A w kolejnym wydaniu cykl “Masz do tego PRAWO!” pod patronatem Izby Notarialnej we Wrocławiu.

Kolejny numer “Gazety Senior” ukaże się 29 września.

Elektroniczne wydanie Gazety Senior dostępne jest tu:

Więcej aktualnych informacji znaleźć można na stronie głównej Gazety Senior: