Grota Solna GALOS Wielkopolskie Centrum Mikroklimatu Morskiego

Grota Solna GALOS Wielkopolskie Centrum Mikroklimatu Morskiego

ul. Spychalskiego 34

tel. 61 8 35 33 36

Fragment zgłoszenia konkursowego:

"Czyste, zjonizowane powietrze pozwala polepszyć kondycję zdrowotną i działa wspomagająco przy leczeniu: chorób płuc i oskrzeli, schorzeń sercowo- naczyniowych, schorzeń przewodu pokarmowego, schorzeń dermatologicznych, dysfunkcji wegetatywnego układu nerwowego, alergii, uczuleń, nerwic i stanów nerwicowych". 

Uzasadnienie:

Grota Solna Galos znajduje się w budynku z kilkoma schodami, ale jest podjazd dla osób niepełnosprawnych. W grocie znajduje się 10 miejsc, to miejsce w którym można się odprężyć i zrelaksować, jednocześnie przebywając w wyjątkowych dla swojego organizmu warunkach: temperatura wynosi 18-24 °C, wilgotność wynosi 40%, panuje hipoalergiczne i hipobakteriologiczne środowisko, a powietrze ma parametry zapożyczone ze speleoterapii (powietrza jaskiń głębinowych). W grocie wykorzystuje się dobroczynny wpływ mikroklimatu, dzięki  aktywnemu wnikaniu jonów leczniczych poprzez drogi oddechowe i tkankę skórną. Podstawowym czynnikiem leczniczym jest środowisko rozproszonego powietrza nasycone suchym azotem chlorku sodowego skoncentrowanego od 0,5 do 3 mg/m³ i rozmiarem cząstek 1-5 mikrometra.

W grocie solnej zastanie Państwa wyjątkowe oświetlenie i nastrojowe dźwięki natury.

Należy pamiętać o tym, że do Groty wchodzimy w świeżych (zmienionych tuż przed wejściem), jasnych skarpetach, aby dodatkowo odbyć masaż stóp spacerując po rozsypanych ziarenkach soli morskiej.

Poza senasem w Grocie Solnej, możecie Państwo równiez skorzystać z gimnastyki dla Seniora, jogi (35 zł./1h) czy koncertu mis tybetańskich (35 zł). 

Więcej informacji na stronie: https://www.galos.poznan.pl/

Stała oferta:

- we wtorki i czwartki o godz. 12.00 seans dla Seniora w cenie 5 zł, obowiązują zapisy; bilet dla Seniora w pozostałych dniach kosztuje 10 zł. 

Skarpetki kosztują 3 zł. 

Zajęcie w Grocie Solnej Galos:

- Gimnastyka dla Seniora - karnet 4 wejścia kosztuje 60 zł, pojedyncze wejście kosztuje 20 zł