Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Grudniowa Gazeta Senior jest już dostępna!

24.11.2021

Grafika artykułu: Zrzut pierwszej strony grudniowej Gazety Senior. Na górze szaro-czerwony tytuł miesięcznika, pod nim tytuły wybranych artykułów, w tle zdjęcie Ewa Bem. Grudniowe wydanie “Gazety Senior” zawiera najnowsze propozycje muzyczne i książkowe od Ewy Bem i Elżbiety Śnieżkowskiej-Bielak – autorki książek wydanych w serii „Biblioteka Seniora”. 

Biblioteka Seniora –  seria książek oraz audiobooków

Jej wyjątkowość polega na tym, że zarówno poruszana tematyka, układ graficzny tekstu, jak i wielkość czcionki są tak dobrane, by czytanie było dla seniorów prawdziwą przyjemnością. W serii ukazały się: “Przebudzeni”, “Weronika”, “Odlot motyla”.

Czas grudniowego świętowania

Zbliża się czas grudniowego świętowania, to świetna okazji do ucztowania, zabawy i zakupów. Gazeta podpowiada, jak to zrobić z głową, ale nie zapomina o opiekunach rodzinnych seniorów, którzy są zagrożeni wypaleniem i depresją, szczególnie w tym trudnym czasie końca roku. Psycholog Jadwiga Kwiek podaje 10 sprawdzonych sposobów na dobry odpoczynek.

Co jeszcze w numerze?

Ponadto Gazeta zaprasza także na drugi odcinek kursu pisania z Kasią Bulicz-Kasprzak. Obala mity i stereotypy dotyczące kobiecej seksualności. Można w niej tez znaleźć najważniejsze informacje z zakresu prawa i przepisów dotyczące seniorów.

Elektroniczne wydanie gazety znaleźć można tutaj:

Więcej informacji znaleźć można na stronie Gazety Senior.

Kolejny numer Gazety Senior ukaże się 15 grudnia.