Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Grudniowe śpiewanki i Filmowe Czwartki w Schronie Kultury Europa

21.12.2022
Grafika artykułu: Na zdjęciu widać śpiewające seniorki i seniorów, wszyscy siedzą przy stolikach, trzymają w rękach śpiewniki. 
Fot. Schron Kultury Europa

Schron Kultury Europa oraz Wildecki Klub Senioralny Schron III Wieku zapraszają wszystkich chętnych seniorów do udziału w grudniowych spotkaniach z piosenką i filmem.

Senioralne śpiewanki odbywają się we wtorki, najbliższe spotkanie zaplanowano na 27 grudnia w godz. 17.00-18.00.

Uczestnicy uczą się nowych utworów lub wspólnie śpiewają piosenki z lat swojej młodości, spotkania odbywają się przy kawie i herbacie. Śpiewającym akompaniuje zespół muzyczny „Klika, czyli Sami Znajomi Prezesa”. Teksty piosenek są wyświetlane na ekranie (warto zabrać ze sobą odpowiednie okulary). Stali bywalcy mogą  zaproponować zespołowi kolejne utwory muzyczne do opracowania — dominują utwory polskie lub standardy światowe w polskim tłumaczeniu. W miarę możliwości zespół dostosowuje się do oczekiwań publiczności. Wstęp jest bezpłatny, nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjść!

Schron zaprasza również na Filmowe Czwartki — spotkania w ramach cyklu odbędą się 1 grudnia, 8 grudnia, 15 grudnia, 22 grudnia, 29 grudnia o godz. 10.00-11.00. W grudniu prezentowany będzie serial amerykański „The Chosen”. To serial o historii oczekiwania na narodziny Jezusa z Nazaretu i jego misji budowy Kościoła. Autorzy konsultowali scenariusz z teologami różnych denominacji chrześcijańskich i rabinami żydowskimi, unikając możliwych powodów do międzyreligijnych sporów. Projekcja każdego odcinka poprzedzona będzie wstępem historycznym. Filmy wyświetlane są z napisami, więc jeśli potrzebne są okulary — najlepiej je zabrać ze sobą. Udział w Filmowych Czwartkach jest również bezpłatny, nie trzeba się zapisywać.

Szczegóły