Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Grudniowe zajęcia w Klubie Starszaka

25.11.2021

Grafika promująca wydarzenia w ramach Klubu Starszaka CREO. Na górze zdjęcie uśmiechniętych seniorek i seniorów. Poniżej harmonogram wydarzeń oraz logotypy organizatorów i podmiotów finansujących projekt. Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO zaprasza starszych mieszkańców i mieszkanki Poznania do udziału w bezpłatnych zajęciach w ramach projektu „Starszaki – Klub Aktywności dla osób starszych”.

Oferta Klubu została przygotowana na tyle różnorodnie, by stanowić ciekawą alternatywę aktywnego spędzania czasu dla seniorek i seniorów na różnym etapie ich życia. Ważnym elementem spotkań jest integracja – klubowicze wspólne spędzają czas na zajęciach, podczas których nawiązują głębsze relacje i przyjaźnie.

Zajęcia potrwają do końca grudnia 2021 roku. Część z nich odbywa się wirtualnie w Internecie za pośrednictwem platformy Click Metting (platforma dostępna jest w języku polskim). Do każdego spotkania koordynatorka przesyła zainteresowanym osobom link, czyli zaproszenie umożliwiające udział w spotkaniu. W grudniu zajęcia odbywają się w piątki w godz. 10.00-12.00.

Harmonogram spotkań:

3 grudnia – Warsztaty z komunikacji

Prowadzący warsztat będą zachęcać do nieco większego niż zwykle otwarcia się na rozmowy z innymi ludźmi, rozmawiania zwłaszcza wtedy gdy pojawia się różnica zdań. Zajęcia odbędą się online, za pośrednictwem platformy Click Metting (dostępnej jest w języku polskim), zainteresowane osoby otrzymają link umożliwiający udział w spotkaniu.

10 grudnia – Spotkanie integracyjno-podróżnicze

Fotoopowieści z takich miejsc jak Nepal, Mjanma, Sumatra, Borneo, Patagonia i Ziemia Ognista, Islandia czy Wyspy Owcze, zaprezentuje je Agata Ożarowska – fotografka i etnolożka. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Stowarzyszenia CREO, przy ul. Kochanowskiego 8a/2.

Obowiązują zapisy: tel. 667 313 012. Pod tym numerem można także porozmawiać z koordynatorką, rozwiać wszelkie wątpliwości czy zaproponować interesującą tematykę spotkań.

Projekt jest finansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.