Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Grupa facebookowa „Seniorzy na łączach”

01.4.2021

Na zdjęciu uśmiechnięta seniorka siedzi na pikowanym fotelu. Na kolanach trzyma telefon, a w reku, przy uchu słuchawkę. Ma na sobie kolorowy dres. W tle czerwona ściana wyklejona płytami winylowymi. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” oraz Ratajskie Centrum Kultury zapraszają ratajskich seniorów do dołączenia do grupy, która umożliwi nawiązanie kontaktów i dyskutowanie na różne tematy.

Epidemia koronawirusa spowodowała, że wielu z nas troszcząc się o swoje zdrowie, pozostaje nadal w domach. Ze względu na obowiązujące obostrzenia zawieszone zostały spotkania klubów seniora w Ratajskich Domach Kultury.

Celem grupy jest stworzenie przestrzeni do wymiany opinii przez seniorów – najliczniejszej grupy mieszkańców Rataj, Chartowa i Żegrza. Będzie miejsce spotkań, które umożliwi nawiązanie kontaktów i relacji internetowych i dyskutowanie na różne tematy. Organizatorzy grupy postarają się przyjść z pomocą w codziennych problemach, prezentując sprawdzone i zaufane wskazówki. Członkiem grupy może zostać każdy.

Link do grupy: