Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Happening profilaktyczny: udar mózgu i choroby układu krążenia

23.5.2022

Grafika artykułu: Na granatowym tle szaro-biały napis "Udar. Liczy się każda minuta! Nie zwlekaj! Mózg nie poczeka!". W tle grafika mózgu.Fundacja Akceptacja i Fundacja PETRA senior zapraszają na happening profilaktyczny o charakterze edukacyjnym i informacyjnym. Wydarzenie odbędzie się 29 maja o godz. 9.00 na plaży miejskiej na Szelągu.

Podczas spotkania poruszone zostaną takie tematy, jak:

  • czynniki ryzyka wystąpienia udaru mózgu i chorób układu krążenia,
  • profilaktyka tych chorób,
  • wczesne wykrywanie udaru mózgu,
  • sposoby postępowania w przypadku wystąpienia udarów mózgu.

Podczas wydarzenia obecna będzie dr n.med. Joanna Rybacka – Mossakowska – specjalista neurolog z oddziału udarowego Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Będzie możliwe również spotkanie z ratownikiem KPP, lekarzem czy pielęgniarzem, który udzieli informacji m.in w zakresie dokonywania pomiarów ciśnienia tętniczego i profilaktyki chorób układu krążenia

Wydarzenie organizowane jest w ramach zadania: „Nie wiesz, nie reagujesz, tracisz szansę na zdrowie/udar – liczy się każda minuta – profilaktyka chorób układu krążenia dla mieszkańców Poznania – kontynuacja”. Wydarzenie sfinansowano z budżetu Miasta Poznania.

Szczegóły: