Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Historie z Iglicą w tle

01.4.2021

Plakat akcji - z lewej strony biały napis "Historie z Iglicą w tle" na pomarańczowym tle, niżej hasło: "Podziel się wspomnieniami". Z prawej strony czarno białe zdjęcie ulicy, w tle Iglica, na pierwszym planie auta z dawnych czasów, m.in. stary fiat, zdjęcie ozdobione niebieskimi paskamiPierwsza podróż schodami ruchomymi, kolejki do pawilonu z klockami LEGO, zbieranie prospektów, a może niezapomniana randka na targach? Z okazji okrągłego jubileuszu Międzynarodowych Targów Poznańskich zainaugurowano akcję „Historie z Iglicą w tle”. Organizatorzy zachęcają do dzielenia się opowieściami i zdjęciami. Wybrane materiały zostaną zaprezentowane na wystawie plenerowej, a ich autorzy nagrodzeni.

W tym roku Międzynarodowe Targi Poznańskie obchodzą stulecie istnienia. Historia tego miejsca to nie tylko głośne, przełomowe wydarzenia relacjonowane w mediach, lecz także przeżycia, anegdoty i obrazy zapisane w pamięci mieszkańców Poznania. Wiele osób słyszało o spontanicznym koncercie Iron Maiden w restauracji „Adria” czy ekspozycji kawałka księżyca na Światowej Wystawie Filatelistycznej, ale te mniej spektakularne zdarzenia pozostają zazwyczaj jedynie w indywidualnych wspomnieniach.

Z okazji jubileuszu Międzynarodowe Targi Poznańskie przygotują kolekcję historii z Iglicą w tle. Targowe Archiwum Cyfrowe czeka na zabawne, wzruszające, zaskakujące, a nawet całkiem zwyczajne historie mieszkańców Poznania i ludzi, którzy odwiedzali i odwiedzają MTP. Zbierane są nie tylko opowieści. Organizatorzy zachęcają również do dzielenia się fotografiami.

Na autorów najciekawszych materiałów czekają atrakcyjne nagrody m.in.: hulajnoga elektryczna, aparaty Instax Mini, książki „Pewuka. Cud nad Wartą” F. Czekały i T. Mikszo, vouchery do wykorzystania w restauracji GARDENcity oraz roczne bilety na wybrane wydarzenia Grupy MTP.

Wyselekcjonowane zdjęcia i wspomnienia stworzą wystawę plenerową, którą będzie można oglądać na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania. Wyboru dokona kapituła konkursowa w składzie: Marcin Kostaszuk, zastępca dyrektora Wydziału Kultury UMP; Jan Mazurczak, prezes zarządu Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej; Karolina Niementowska, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Grupy MTP; Piotr Gonzaga-Myszkowski, malarz, performer, artysta sztuki nowoczesnej; Paweł Cieliczko, historyk i literaturoznawca.

Historie oraz zdjęcia przesłać można drogą mailową na adres archiwum@grupamtp.pl, opisać w komentarzu pod postem konkursowym na fanpage’u Targowe Archiwum Cyfrowe, wysyłać pocztą lub dostarczyć bezpośrednio na adres: Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14, 60-734 Poznań, z dopiskiem „Historie z Iglicą w tle”.

Szczegółowe informacje: