Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum
Grafika artykułu: Zdjęcie przedstawia bramę Stoczni Gdańskiej wykonaną z klocków lego.
Fot. UMP

Mówi się o nich, że są najlepszą zabawką świata, bo można z nich zbudować wszystko. Dowodem na to jest wystawa, która cały czas dostępna jest na Międzynarodowych Targach Poznańskich. HistoryLand to wydarzenia z przeszłości odtworzone z klocków LEGO.

12 tysięcy rycerzy na koniach stojących w bojowym szyku i gotowych iść do ataku w bitwie pod Grunwaldem. Żaglowce na spienionym morzu, uczestniczące w bitwie pod Oliwą. Pancernik Schleswig-Holstein szykujący się do ataku na Westerplatte. Lech Wałęsa niesiony przez tłum przed bramą Stoczni Gdańskiej. Wszystko misternie odtworzone z półtora miliona klocków LEGO.

HistoryLand to interaktywne centrum odkrywania historii Polski i Polaków. Wszystkie makiety uzupełnione są przez pokazy multimedialne – dzięki efektom specjalnym klocki ożywają. Klasztor na Monte Cassino płonie, w czasie bitwy pod Oliwą zmienia się pogoda, a Smok Wawelski zionie ogniem. Przy każdej z makiet na tabletach dostępne są również materiały naukowe, dzięki którym dociekliwi historycy mogą odkryć kolejne ciekawostki z dziejów Polski.

HistoryLand mieści się w pawilonie 3a Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wejście zlokalizowane jest od strony ul. Bukowskiej (naprzeciwko Bałtyku). Wystawę zwiedzać można od środy do niedzieli w godz. 10.00-18.00.

Bilety:

  • normalny: 35 zł (śr.-pt.), 40 zł (sob.-niedz.);
  • ulgowy: 25 zł (śr.-pt.), 28 zł (sob.-niedz.);
  • grupowy: 21 zł (10-20 osób), 20 zł (powyżej 20 osób)
  • rodzinny 2+2: 100 zł (2 osoby dorosłe i 2 dzieci)

Seniorom przysługują bilety ulgowe (po okazaniu legitymacji emeryta-rencisty).

Bilety są dostępne na platformie ToBilet.pl.

Źródło: www.poznan.pl