III edycja konkursu „Razem dla Seniorów”

Grafika przedstawia logo konkursu "Razem dla seniorów". W kole drzewo z pięcioma wystającymi liśćmi w kolorze pomarańczowo-brązowym.Konkurs „Razem dla Seniorów” zainicjowała Małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Agata Kornhauser–Duda, by promować i nagradzać najciekawsze i najbardziej wartościowe projekty, inicjatywy, przedsięwzięcia na rzecz osób starszych.

Konkurs ma na celu uhonorowanie osób starszych, zwrócenie uwagi na ich problemy i potrzeby, ale także pobudzenie ich do aktywności. Pokazanie dobrych, inspirujących wzorców, że jesień życia to czas na rozwijanie pasji i talentów, podejmowanie nowych wyzwań, realizację marzeń, to możliwość aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i kulturalnym kraju i lokalnych społeczności. To dobry moment na nawiązywanie więzi międzypokoleniowych, przekazywanie wiedzy i doświadczenia młodszym.

Konkurs przeprowadzany jest w trzech kategoriach:

  • Młodzi Seniorom
  • Seniorzy Seniorom
  • Dla Seniorów – obejmująca wszystkie grupy i sfery aktywności

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i wysłać go do Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (Biuro Dialogu, Samorządu i Rozwoju), na adres: ul. Wiejska 10, 00-902 Warszawa, z dopiskiem: Konkurs „Razem dla Seniorów”. Zgłoszenia są przyjmowane do 30 kwietnia.

Rozstrzygnięcie Konkursu i uroczyste wręczenie nagród odbędą się jesienią podczas gali w Pałacu Prezydenckim. Nagrodą główną w każdej kategorii jest statuetka i list Małżonki Prezydenta RP, finaliści Konkursu otrzymują dyplom.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu dostępny na stronie prezydent.pl.

Szczegóły: