Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Infolinia Dobra Rada – dzwoń za darmo!

10.5.2022

Grafika artykułu: W centrum duży niebieski napis "Darmowa Infolinia Dobra Rada", pod nim czerwony numer telefonu, poniżej szczegóły dotyczące porad udzielanych w ramach infolinii. Na samym dole niebieski napis: "Zadzwoń - jestem do pogadania. Doradzam, pomagam, wspieram". W prawym górnym rogu grafika seniorki w okularach dzwoniącej przez telefon.Infolinia Dobra Rada działa trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, wtorki i czwartki. Po drugiej stronie słuchawki czeka życzliwa osoba, z którą można porozmawiać na każdy temat, ale też zasięgnąć rady ekspertów różnych dziedzin. 

W czasie pandemii Stowarzyszenie My50+ uruchomiło darmową infolinię dla seniorów TeleRada, w której przez pięć dni w tygodniu dyżurowali specjaliści z różnych dziedzin. Podczas wielu rozmów, okazało się, że wiele osób dzwoni, bo po prostu chce porozmawiać, a nie szuka konkretnych rozwiązań. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, Stowarzyszenie postanowiło kontynuować działalność infolinii, ale w nieco zmienionej formie. Trzy razy w tygodniu można dzwonić pod darmowy nr tel. 800 805 605, żeby nie tylko zasięgnąć porad w życiowych sprawach związanych z ZUS, opieką społeczną, prawem spadkowym, ale również żeby porozmawiać z życzliwą osobą na każdy temat, bo:

  • rozmowa pomaga rozwiązać problemy
  • spojrzeć na wszystko z dystansem
  • podjąć ważne życiowe decyzje
  • odmienić swoje życie na lepsze

Z telefonu można skorzystać w poniedziałek w godz. 17.00-20.00 oraz wtorek i czwartek w godz. 10.00-13.00.

Infolinia prowadzona jest przez Stowarzyszenie My50+, wydawcę My60+ w ramach Projektu ,,Enea dla pokoleń” ze środków Fundacji Enea.