Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Informacje na temat podatków

22.2.2021

Logotyp Krajowej Administracji Skarbowej - szare litery K, A i S na białym tleW przypadku pytań związanych z prawem podatkowym i celnym Krajowa Administracja Skarbowa zachęca seniorów do korzystania ze specjalnej infolinii, elektronicznego formularza lub bezpośredniego kontaktu z ekspertami konkretnych zagadnień.

Krajowa Informacja Skarbowa

To jednostka Krajowej Administracji Skarbowej powołana przez Ministra Finansów w celu udzielania informacji z zakresu prawa podatkowego i celnego. Konsultanci odpowiadają na pytania od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-18.00 pod następującymi numerami telefonów:

  • 22 330 03 30 (z telefonów komórkowych)
  • 801 055 055 (z telefonów stacjonarnych)
  • +48 22 330 03 30 (z zagranicy).

Formularz elektroniczny

Specjaliści Krajowej Informacji Skarbowej w sposób szczegółowy ustosunkują się do wątpliwości klienta i udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące prawa podatkowego i celnego również poprzez wypełnienie przez klienta formularza do zadawania pytań elektronicznych dostępnego na Portalu Podatkowym:

Bezpośredni kontakt ze specjalistami

Na stronie Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu zakładce „Urzędy skarbowe”, po wejściu w swój wybrany urząd skarbowy – w zakładce „Kontakt – telefony”, znajdują się aktualne numery telefonów do ekspertów z konkretnych zagadnień, w tym PIT.