Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

„Inicjator Mieszkańców 2021” – ruszyło głosowanie

22.6.2022

Grafika artykułu: kolorowy świetlik na błękitnym tle, pod nim napis: "Inicjatory 2021."

Każdy poznaniak i poznanianka może wybrać najlepszą inicjatywę pozarządową. Zwycięski pomysł otrzyma nagrodę: „Inicjatora Mieszkańców” im. Andrzeja Białasa w 7. edycji konkursu.

W Poznaniu realizowanych jest wiele inicjatyw, których autorami są mieszkańcy oraz organizacje pozarządowe. Wszystkie tworzone są dla poznanianek i poznaniaków. To wydarzenia z różnych dziedzin: kultury, sztuki, nauki, środowiska, zdrowia, sportu i wielu innych. Konkurs „Inicjatory” powstał, by uhonorować najlepsze z nich, a także by promować działania obywatelskie skierowanych do lokalnych społeczności.

Do rywalizacji zgłosiło się już wiele inicjatyw. Nagrody przyznane zostaną w pięciu kategoriach głównych:

  • Inicjator Roku,
  • Inicjator Wspierający,
  • Inicjator Aktywizujący,
  • Inicjator Nowatorski,
  • Inicjator Mieszkańców.

O tym, kto zostanie Inicjatorem Mieszkańców i otrzyma 5000 zł, zdecydują mieszkanki i mieszkańcy Poznania. Każdy może oddać jeden głos na jedną  inicjatywę zgłoszoną do konkursu. Wszystkie można znaleźć na stronie: poznan.pl; na niej też do 10 lipca można zagłosować na swojego faworyta.

Patronem nagrody mieszkańców jest śp. Andrzej Białas. Był społecznikiem i przewodniczącym Rady Osiedla Ławica. W latach 2015-2018 pełnił funkcję dyrektora Gabinetu Prezydenta Poznania, następnie objął stanowisko Pełnomocnika Prezydenta Miasta Poznania ds. Społeczeństwa Obywatelskiego. Odszedł we wrześniu 2019 roku, w wieku 62 lat.

Źródło: www.poznan.pl