Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum
Grafika artykułu: na zdjęciu trzy młode aktorki, stoją na scenie, pochylają się do przodu w pozycji skłonu, mają na sobie sportowe stroje.
„SKS — reaktywacja”, Scena Robocza, fot. M. Zakrzewski

Jak wygląda świat oczami tysięcy niewidomych? A jak lekcja wychowania fizycznego w oczach dorastającej dziewczyny? Scena Robocza zaprasza w czerwcu na swoje spektakle, które tym razem wystawi na deskach Teatru Ósmego Dnia. Bilety dla seniorów i seniorek w cenie 20 zł. 

Harmonogram spektakli:

„Niewidzialni”

  • 22 czerwca, godz. 18.00 i 20.00
  • miejsce: Teatr Ósmego Dnia, ul. Ratajczaka 44

Jak wygląda świat oczami tysięcy niewidomych? Również tych, którzy mieszkają obok nas, chodzą tymi samymi ulicami, ale w społecznej świadomości są dla nas nieobecni, niewidzialni? Spektakl jest próbą odwzorowania codzienności osób niewidomych, opartej na wszystkich zmysłach z wyłączeniem doświadczenia wzrokowego.

„SKS: Reaktywacja”

  • 24 czerwca, godz. 19.00
  • miejsce: Teatr Ósmego Dnia, ul. Ratajczaka 44

Performerki snują opowieść o fenomenie, jakim jest lekcja wychowania fizycznego w życiu dorastającej dziewczyny. Pytają o pompki i brzuszki, porównywanie się w szatni z koleżankami, komentarze dotyczące cielesności i kondycji rzucane przez nauczycieli WF-u. Co tak naprawdę musi się zmienić, by dorastające dziewczyny wreszcie mogły odczuwać swoje ciało, zamiast je tylko dyscyplinować?

Bilety dla seniorów w cenie 20 zł do nabycia przez stronę bilety24.pl oraz na miejscu przed wydarzeniem.

Szczegóły: